Apec APM5 (Volta) Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin lider elektrikli araçlar üreticilerinden bir tanesi olan Volta markasının Apec APM5 üç tekerlekli moped’i nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Apec APM5 üç tekerlekli elektrikli moped teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Yollarda gezen tüm taşıtlar içerisinde elektrikli araçların payı günden güne artıyor. Bunun en önemli sebebi çok ekonomik yolculuklara imkan sağlamasıdır. Türkiye bu konuda kendi yerli markaları ile ciddi bir konumdadır. Gerek iç pazar gerekse dış pazarda Türk malı elektrikli araçlar çok fazla görülüyor. Bu konuda Türkiye’nin en eski ve köklü kuruluşlarından bir tanesi olan Volta, diğer yan markalarıyla da pazarda yer alıyor. Apec ise yine Volta ile aynı fabrikalarda üretilen ve genelde A101 marketlerde satılan bir markadır. İki tekerli ve üç tekerli elektrikli araçlar üretmektedir. Bu konuda Apec APM5 üç tekerlekli elektrikli moped modeli uygun fiyatı ve üstün özellikleri ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Volta Apec APM5 Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Sürücü ve arkasında birer kişi olmak üzere iki kişilik bir oturma kapasitesi bulunuyor. Gücünü piyasasının en iyilerinden olan Volta üretimi 1000 W motorundan alıyor. Bu aracın boş ağırlığı 117 kg ve taşıma kapasitesi 160 kg’dır. En yüksek hızı 25 km/s olarak ayarlanmıştır. VRLA jel bataryası bulunuyor. Bu batarya 60 V ve 20 Ah kapasitelidir. Şarj süresi 8 saat kadar zaman almaktadır. Tam şarj ile 36 km yol yapabilmektedir. Ön ve arka tarafında kampana fren sistemine yer verilmiştir. Ön far, sinyal ve arka farları bulunmaktadır. Oturma kenarlarında çelik tutunma yerleri mevcuttur. Ön tarafında bir yük sepeti vardır. Ayrıca arka koltuk altında da bir saklama gözüne sahiptir. Yine dikiz aynaları standart donanım olarak çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Apec APB2 Nasıl? Kullanıcı Yorumları
Apec APM5 Teknik Özellikler
Motor Gücü 1000 Watt
Batarya Tipi VRLA Jel
Batarya Kapasitesi 60V / 20Ah
Şarj Cihazı 60V 3.0A
Uzunluk 1710 mm
Genişlik 785 mm
Yükseklik 1040 mm
Dingil Aralığı 1260 mm
Boş Ağırlığı Net 114 kg
Taşıma Kapasitesi 160 kg
Şarj Süresi 7-8 Saat
Aktarma Sistemi Diferansiyel Motor
Maksimim Hız 25 km/s
Menzil 36 km
Fren Sistemi Ön/Arka Kampana
Lastik Basınç Değeri 36 Psi
Park Freni Var (Koldan Sıkıştırma)
Gösterge Ekranı Var (Dijital)
Garanti Süresi 2 Yıl

Volta Apec APM5 Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Evde markete gidip gelmek hem de çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek için bir elektrikli araç arıyordum. Ancak iki tekerli olanlarından istemiyordum. Bu sebeple A101 markete indirimli olarak geldiğini gördüğüm Apec APM5 üç tekerlekli elektrikli moped aldım ve 6 aydır kullanıyorum. Gayet uygun fiyatı ve yeterli performansıyla dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS TNT10 Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Öncelikle motor performansından bahsetmek gerekirse. Ben 95 kilo ağırlığındayım. Çocuğum ise 30 kilo olmasına rağmen yokuşlarda falan güzel tırmanıyor. Dik yokuşlarda bile yavaş yavaş olsa da çıkıyor. Koltukları ortalama seviyede bir rahatlığa sahip. Yan tutacakları gayet kalın demirden yapılmış. Benim aracım kırmızı renkte ve çok şık duruyor. Dijital gösterge ekranında hız, kalan şarj süresi, sinyal ve ışıklandırma ikazları gibi işaretler bulunuyor.

Frenleri kampana olmasına rağmen gayet güçlü tutuyor. Yokuş aşağı giderken ani frenleme yapmak zorunda kalırsanız aracı kısa mesafede durduruyor. Islak ve yağmurlu havalarda arkasını savurmaya meyilli. Park ettiğiniz zaman el freni, bildiğiniz direksiyonun üstünde bulunan fren kolunun bir aparat tarafından sıkıştırılması ile aktif oluyor. Anahtarla çalıştırmak gerektiği için gayet güvenli. Ayrıca direksiyon kilit sistemi mevcut. Ben kullandığım süre boyunca 30 km menzili geçemedim. Ancak daha düz yollarda kullanılırsa bu mesafesinin artacağını düşünüyorum.

Volta Apec APM5 Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Alınır Mı?

Bu araç gerçekten çok kaliteli ve uygun fiyata satılıyor. A101’e geldiği zaman eğer ihtiyacınız varsa kaçırmamanızı tavsiye ederim. Apec, zaten Volta gibi Türkiye’de güçlü bir marka tarafından üretildiği için servis ve parça sıkıntısı asla yaşamazsınız. Diğer taraftan motor performansı, şarjı ve özellikleri ile tatmin edici bir araç. Fiyat performans olarak baktığınızda ise A101’e piyasasının neredeyse yarı fiyatına geliyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.