RKS MX30 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük motosiklet, motor ve elektrikli bisiklet üreticisi konumundan RKS’nin MX-30 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS MX30 elektrikli bisiklet kullanıcı yorumları, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler artık her yerde görülüyorlar. Çünkü kolay ve pratik bir yolculuk imkanı sunuyorlar. Ayrıca elektrikli bisiklet ile gezinmek çok büyük zevk veriyor. Daha çok yeni ürünler olmasına rağmen ülkemizde onlarca marka ve modelde elektrikli bisiklet satılmaktadır. RKS ise Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olup en satılanlar arasındadır. Özellikle Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde RKS’nin elektrikli bisikletlerine rastlamak mümkündür. RKS MX30 elektrikli bisiklet ise uygun fiyatı ve yüksek donanımı ile dikkat çekmektedir.

RKS MX30 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: RKS MX-30’da 250 w gücünde RKS üretimi bir elektrik motoru kullanılıyor. 20″ inç çapında jantlara sahiptir. Shimano artırıcı 7 vitese sahiptir. Maksimum 25 km/s hıza çıkabilmektedir. Ayrıca Tam dolu batarya ile 35-40 km yol yapabilmektedir. Çalışması için gücünü 36V 7.8Ah aküden alıyor. Bataryası çıkartılabiliyor ve evde şarj edilebiliyor. LCD gösterge ekranına sahiptir. Bisikletin net ağırlığı 24 kg olup, taşıma kapasitesi 125 kg olarak açıklanmıştır. Gösterge kontrollü LED ön far ve arka lambaya sahiptir. Ön ve arkada mekanik disk fren sistemine yer verilmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Kuba MC3 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

RKS MX30 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Kendime uygun fiyatlı bir elektrikli bisiklet almak istiyordum. Arada sırada kızım binsin bende kullanayım diye araştırma yaparken adını çok duyduğum bir marka olan RKS’nin MX30 model elektrikli bisikletini aldım. Abant gibi yerlerde göl tarafında gezintiye çıkmak muhteşem oluyor. Zaten alma amacım bu yöndeydi. Kızım rahatlıkla kullanıyor ve zorluk çekmedi.

Bataryası çıkartılabilir olduğu için akşam evde şarj edip yerine takıyorum. Frenleri idare eder ama mekanik olması sebebiyle frenleme mesafesi uzun. Elektrikli motoru sessiz çalışıyor. Bir defa tam şarj ettiğim zaman 25-30 km yolu yapıyorum. Yokuşlarda ivmelenmesi güzel ve çekişini beğendim. Yine de yokuş daha sertleşirse pedal desteği vermek gerekiyor. Kullandığım süre boyunca henüz bir arıza vermedi. Orta halli bir elektrikli bisiklet. Süspansiyon sistemi çok iyi değil. Bu yüzden çukurlardan geçerken dikkatli olmanızda fayda var. Bir kaç defa düşme tehlikesi atlattım.

İlginizi Çekebilir:  Alba Fold X Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı? Yorumları

RKS MX30 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

RKS, üretimi araçlar teknoloji olarak çağını yakalamış oluyor. Bu bisikleti hobi amaçlı aldım ve hafta sonları her gün kullanıyorum. Markete gidip gelirken de artık arabayla uğrama derdim kalmadı. Daha sık kullansam arabanın yakıtı nedeniyle kendini amorti edecek. Fiyat performans açısından bakınca alınabilecek seçenekler arasında. RKS’nin yetkili servisi yaygın olduğu için kurulum problemi yaşamazsınız. Zaten bir arıza verirse de tamirini yaptırmak için muhatap rahat bulursunuz. Sonuç olarak gönül rahatlığı ile alınabilecek elektrikli bisiklet modellerinden bir tanesi.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.