Samsung 70AU7100 70 İnç UHD 4K Smart TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en büyük elektronik eşya üreticilerinden bir tanesi olan Samsung 70 inç büyüklüğünde ekranı olan 70AU7100 kodlu televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Samsung 70AU7100 70 inç uhd 4k televizyon inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Televizyon denildiği zaman tüm dünyada ve ülkemizde insanların ilk aklına gelen markalardan bir tanesi Samsung’dur. Her zaman televizyon teknolojisinde en ileri cihazları üretmiştir. Her ekran boyutunda bir televizyonu vardır. 70 inç ekran büyüklüğüne sahip olan 70AU7100 kodlu televizyonu ise uygun fiyatı ve yüksek özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bazen A101, Bim, Şok ve Migros marketlerde indirimli ürün olarak satıldığı olmaktadır. Şimdi gelin Samsung 70AU7100 70 İnç UHD 4K Smart TV özelliklerine bakalım.

Samsung 70AU7100 70 İnç UHD 4K Smart TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 70 inç büyüklüğünde, 177 cm boyutunca LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlük standardına sahiptir. Ekran çözünürlüğü 3840×2160 seviyesindedir. Ekran yenileme hızı 50/60 Hz olarak ölçülmüştür. HDR yayın desteği vardır.

İlginizi Çekebilir:  Samsung 40T5300 Full HD Smart TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: 20 W gücünde iki hoparlörü bulunuyor. Q-Symphony ses özelliği mevcuttur.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Tizen 6.0 işletim sistemine sahiptir. Smart TV özelliğinde Netflix ve Youtube yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca uygulama yükleyebilme özelliği vardır. Yayın kaydetme fonksiyonu yok. Dahili bluetooth ve ekran yansıtma özellikleri vardır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi bulunuyor. 1 adet USB ve 3 adet HDMI girişi bulunuyor. Kulaklık girişi bulunmuyor. Common Interface (CI+) özelliği sayesinde abonelik gerektiren platformlarda ek bir kutuya ihtiyaç duymadan çalışmaya imkan sağlıyor.

Ağırlık, Boyutlar ve Diğer Özellikleri: V tipi ayaklıklara sahiptir. Ayaklı olarak yüksekliği 98.8 cm, kalınlığı 6.5 cm, ve genişliği 155.5 cm boyutlarına sahiptir. Bu televizyonun ağırlığı 25.3 kg, toplam kutu ağırlığı ise 34 kilogramdır.

Samsung 70AU7100 70 İnç UHD 4K Smart TV Kullanıcı Yorumu

A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm zaman bir tane aldım. Ben bu televizyonu evimin salonunda kullanmak için aldım. Eve getirdikten sonra kutusundan çıkarttım. Çok güzel bir şekilde havalı köpüğe sarılmış. Kocaman bir ekranı var. Yerine koyduktan sonra kurulumunu basit bir şekilde yaptım. En fazla yarım saat içerisinde tv izlenebilir hale geldi. Ekranı çok canlı ve net bir görüntü sağlıyor. Kanallar arası geçiş hızı mükemmel ve hiç bekletmiyor. Ses kalitesi muhteşem, sanki ses sitemi takmış gibi ses veriyor. Ekrana güneş vurduğunda bile görüntü net bir şekilde seçilebiliyor. Smart TV arayüzü çok güzel ve kolay anlaşılabilir. Uygulama üzerinden örneğin Netflix ve Youtube üzerinden video izlerken donma, takılma ve bekleme gibi şeyler asla olmuyor. Ayrıca internete bağlantı sırasında hiç bekletmiyor. Ben 1 yıldır kullanıyorum daha bir kere bile uygulamadan attığını görmedim. Kumandası ise çok güzel düğme yerleşimine sahip. Hiç bir şekilde tuş karışıklığı yaşamıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Keysmart KEY 330 BZST Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Samsung 70AU7100 70 İnç UHD 4K Smart Televizyon Alınır Mı?

Samsung kalitesini zaten herkes biliyor. Ben uzun yıllardır Samsun televizyonlarını kullanıyorum ve çok memnunum. daha bir Samsung televizyonun arıza yaptığını görmedim. Bu televizyon büyük salonlar için oldukça ideal büyüklüğe sahip. Ayrıca Samsung gibi bir kaliteye bu televizyon çok uygun fiyatlı kalıyor. Almak isterseniz gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.