SEG CM 1012 10 KG Çamaşır Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Uzun beyaz eşya deyince Türkiye’de ilk akla gelen markalardan bir tanesi olan Seg’in CM 1012 10 kg çamaşır makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Seg CM 1012 çamaşır makinesi teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Evime uygun fiyatlı, servisi yaygın olan ve kaliteli bir çamaşır makinesi almak için araştırma yaparken A101 markete uygun fiyatlı geldiği için aldığım bir çamaşır makinesi olan SEG CM 1012 hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

SEG CM 1012 10 KG Çamaşır Makinesi Nasıl ve Teknik Özellikleri

Teknik Özellikleri: Vestel, kendi markasının yanı sıra alt markaları da bulunan bir beyaz eşya üreticisidir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından bir tanesidir. SEG ise Vestel fabrikalarında üretilen yan markadır. Ürünlerinde birebir Vestel parçalarını kullanır. SEG’in beyaz eşya ve televizyon grubunda ürünleri bulunmaktadır. Şimdi gelin SEG CM 1012 çamaşır makinesi teknik özelliklerine bakalım.

İlginizi Çekebilir:  Flavel FLV6001 6 KG Çamaşır Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Genel Özellikleri: 10 kilogram yıkama kapasitesine sahiptir. Ayrıca maksimum 1200 devir sıkma yapabilmektedir. A++ enerji sınıfında olup yıkama sesi 58 desibel, sıkma sesi ise 76 dB olarak ölçülmüştür. Çocuk kilidi ve dengesiz yük kontrolü gibi özelliklere sahiptir.

Program ve Yıkama Özellikleri: Yıkama olarak 16 programlıdır. Zamanlayıcı,, ön yıkama, hızlı yıkama gibi özellikleri vardır. Hızlı yıkama süresi 15 dakikadır. Bu süre Türkiye’de en hızlı yıkama özelliklerinden bir tanesidir.

Antialerjik programa sahip olup, tek su girişi bulunmaktadır. Diğer özelliklerine ek olarak köpük tarama özelliği de mevcuttur. Ancak kurutma özelliği bulunmamaktadır.

SEG CM 1012 10 KG Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumu

Evimde uzun yıllardır Vestel çamaşır makinesi kullanıyordum ve çok memnundum. Ancak artık miadını doldurduğu için yenisini alma ihtiyacı duyuyordum. Bildiğiniz üzere beyaz eşyaları fiyatlarının yüksek olması sebebiyle uygun fiyatlı bir makine bakıyordum. A101’e aktüel ürün olarak geldiğini görünce bir Seg CM 1012 çamaşır makinesi aldım. 4 kişilik bir aile olduğum için 10 kilogram kapasite bana yeterli oluyor. Hemen her gün çalıştırıyorum. Renkliler ve beyazları yıkarken oldukça iyi performans çıkartıyor. Sıkma sonrası çamaşırları elime aldığımda hafif bir nem var o kadar. Ayrıca çok fazla kırıştırmıyor. Sıkma sırasında çıkardığı ses beklediğimden daha az geldi. Dijital ekranı sayesinde yıkamanın ayrıntılarını çok daha iyi görebiliyorum. 16 programı olması, her çamaşır tipine göre ayrı yıkama yapabilmenize olanak sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Onvo 32 inç 320V6000H Android TV Nasıl? Kullanıcı Yorumları

SEG CM 1012 Çamaşır Makinesi Alınır Mı?

Yerli malı olması zaten başlı başına almak için bir sebep. Ancak arkasında Vestel gibi geniş servis ağına sahip bir markanın oluyor olması, bir arıza durumunda çabuk muhatap bulmanızı sağlıyor. Zaten öyle sorunlu bir makine değil. Vestel artık eskisine göre çok daha kaliteli cihazlar üretiyor. Garanti süresi ve servisi bana gayet yeterli geldi. Bu fiyatlara bu kalite ve özellikte bir çamaşır makinesi bulamazsınız. Bence gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.