SEG CX 482 Inox No-Forst Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin en hızlı büyüyen beyaz eşya markalarından bir tanesi olan SEG’in CX 482 inox no frost buzdolabı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca SEG CX 482 Inox No-Frost buzdolabı inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

SEG, beyaz eşya konusunda çok kaliteli ve güzel ürünler üretebilmektedir. Bunu Vestel çatısı altında bulunmasına borçludur. Çünkü Vestel, uzun yıllardır Türkiye’nin en çok beyaz eşya ve elektronik cihazlar üreten markasıdır. SEG, Vestel’in yan ürünü olup uygun fiyatlı ve yüksek özellikli ürünler üreten markasıdır. SEG CX 482 inox no-frost buzdolabı oldukça şık ve modern bir buzdolabıdır. Görünümü kendinden kat kat fazla dolaplardan farklı değildir. Sadece görünüm değil özellikleri ile de göz doldurmaktadır.

SEG CX 482 Inox No-Forst Buzdolabı Nasıl ve İyi Mi?

Kombi tipi yani dondurucu kısmı dolabın altında bulunmaktadır. Çünkü buzluk kısmı soğutucu kısmına göre çok daha az kullanılmaktadır. Böylelikle sürekli eğilmekten kurtulmuş oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Havit M9016 Pro Akıllı Saat Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Teknik Özellikleri: Dolabın kapağının önünde dijital ekran bulunmaktadır. Inox yapısı sayesinde aşırı sıcaklığa dayanıklıdır. Ayrıca uzun ömürlü bir kasası bulunuyor. 472 litre net hacme sahiptir. Dijital ekranında alt ve üst böle soğukluk göstergesi, mod ayar düğmeleri ve arıza göstergesi bulunmaktadır. F sınıfı enerji tüketimine sahiptir. Yıllık enerji tüketimi 332 kWh olarak ölçülmüştür. 43 db (desibel) ses çıkartmaktadır.

Soğutucu Bölümü Özellikleri: Soğutucu kısmı üst tarafta yer almaktadır. 357 litre soğutucu hacmine sahiptir. İçerisinde beyaz led ışıklı aydınlatma kullanılmıştır. Yiyecekleri uzun ömürlü tutuma, sıfır derece bölmesi ve koku karıştırmama özelliği vardır.

Boyutları ve Tasarım Özellikleri: Renk olarak inox kullanılmıştır. Metalik gri bu renk çok şık ve modern bir görüntü sağlamaktadır. Seg CX 482’nin 1860 mm boyu, 700 mm genişliği ve 712 mm kalınlığı bulunmaktadır. 2 kapılı olup, soğutucu bölgesinde 4 adet raf bulunmaktadır.

Dondurucu Özellikleri: No-Frost olması sebebiyle dondurucu kısmında buzlanma ve karlanma asla olmuyor. 115 litre buzluk hacmine sahiptir. Günde 8 kg dondurma kapasitesine sahiptir.

SEG CX 482 Inox No-Forst Buzdolabı Kullanıcı Yorumu

Bundan 1 ay kadar önce A101 markete geldiği için bir SEG CX 482 Inox No-Forst buzdolabı aldım. Kısa süre içerisinde teslim aldım ve kullanmaya başladım. Mutfağımda ankastre cihazlarla çok güzel bir uyum gösterdi. Ayrıca çok şık ve teknolojik bir buzdolabı. Dijital göstergesi bir arıza olduğu zaman ses olarak uyarı veriyor. Raf aralıkları gayet uzun ve büyük tencereleri bile rahatlıkla alıyor. 4 kişilik bir aile için fazlaca yeterli oluyor. Sebze ve meyvelerin bozulmasını engelliyor. Yemek kokularını birbirine karıştırmıyor. Ayrıca cam rafları kolay yerinden çıkıyor ve kolaylıkla temizlenebiliyor. Kapağında yumurtalık rafları çıkıyor. Bazen ısınıyor mu diye yan tarafını kontrol ediyorum asla öyle bir şey yok. Ayrıca çalışırken sesi hiç duyulmuyor. Dondurucu kısmı özelliklerinde de söylendiği gibi asla buzlanma karlama yapmıyor. Koyduğum yiyecekleri kısa sürede taş gibi donduruyor.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel 8.5 L XXL Fastfryer (Airfryer) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

SEG CX 482 Inox No-Frost Buzdolabı Alınır Mı?

Beyaz eşya fiyatlarının geldiği nokta malum. Hele böylesine şık ve teknolojik bir buz dolabı dünyanın parasına satılıyor. SEG’i ben Vestel ile aynı kalitede görüyorum. Önceki buzdolabım Vestel’di ve 25 yıl sorunsuz bir şekilde kullanmıştım. SEG’den de aynı performansı bekliyorum. Ayrıca mutfakta çok şık duruyor. Almadan önce ön yargılarım vardır ama kalitesini görünce hepsi geçti. Almak isterseniz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.