SGS Darbeli Matkap Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli tamir ve bakım için elektrikli aletleri üreticilerinden bir tanesi olan SGS’nin darbeli matkabı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca SGS darbeli matkap kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Herkes matkap bir kere kullanıyorum ne gereği var diye düşünür. Ama bence her evde muhakkak bulunması gereken bir cihazdır. Yapılan araştırmalara göre bir insanın yılda en az 5 defa matkaba işi düşmektedir. Normalde insanlar komşularından ve yakınlarından matkap isterler. Çünkü matkaplar hiç ucuz aletler değildir. Ancak yerli bir marka olan SGS, çok uygun fiyata darbeli matkap sahibi olabilmeyi sağlıyor. Özellikle Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde piyasa fiyatının bile çok altına satılmaktadır.  Bu matkap SGS 7142 model kodu ile satılmaktadır.

SGS Darbeli Matkap Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 750 Watt gücünde bir motoru bulunmaktadır. Kilitli mandren sayesinde oldukça güvenlidir. Hızlı ve kolay delme ucu değiştirilmeye olanak sağlar. Delme sırasında yer belirlemek için hassas yavaş dönme özelliği vardır. Sürekli işler için sabit çalışma tetik düğmesi bulunuyor. Kademeli hız artışı sayesinde delme işlemi kontrol altında tutulabiliyor. Ahşap, duvar ve beton delme uçları vardır. Darbe ayarı yapılabildiği için en sert duvarlarda bile zorlanmazsınız. Derinlik çubuğu ile delik derinliğini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Yan ek tutma kolu ile güvenli bir kullanım imkanı sağlar.

İlginizi Çekebilir:  Hararet Müşürü Değişim Maliyeti Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023
Teknik Özellikleri:
Motor Gücü 750 W
Kilitli Mandren Var
Darbe Oranı 0-4480 Bmp
Hız Ayarı Var
Kılavuz Cetvel Var
Yan Tutma Var
Beton Ucu Var
Ahşap Ucu Var
Devir Sayısı 800-2800 d/dk RPM
Mandren Aralığı 2-13 mm
Anahtar Kilidi Var
Kablo Uzunluğu 1.3 metre
Metal Delme Evet
Delme ve Beton Delme 8-13mm
Garanti Süresi 2 yıl

 SGS Darbeli Matkap Kullanıcı Yorumu

Köye yeni ev yaptığım için sürekli bir tadilat işleri oluyor. Matkap ihtiyacım hemen her gün olduğu için komşudan istemek zorunda kalıyordum. Ancak artık kendime bir darbeli matkap almanın zamanı gelmişti. Öyle çok bir param yoktu. Bu yüzden araştırırken Bim markete uygun fiyatlı olarak geldiğini gördüğüm SGS darbeli matkap aldım. Oldukça kullanışlı ve özellikli bir matkap. Bir gün akşama kadar tahta kümes yapmak için çalıştırdım bana mısın demedi. Her türlü yüzeyi delebiliyor. Sert zemin betonunda bile delik açabiliyorsunuz. Bir kaç defa sert demiri deldiğim bile oldu. Ben bu fiyata bu kadar özellikli bir matkap olabileceğini düşünmüyordum. Uzun kullanımlarda bile en ufak ısınma problemi yaşamıyorsunuz. Derin delik açmak için uygun başlıkları var. Asla uç çıkartma gibi şeyler olmuyor. Yan tutma kolu güç gerektiren delmelerde çok faydalı oluyor. Hassas delmeler için ucu önce yavaş dönüyor ve sonra hız ayarını yapabiliyorsunuz. Tek tuş ile uç değiştirme imkanı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  El Freni Teli (Halatı) Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti 2023

SGS Darbeli Matkap Alınır Mı?

Benim gibi amatör olarak kullanacaksanız bu fiyata alabileceğiniz en iyi matkaplar arasında diyebilirim. Bunun parasına artık tornavida seti bile satılmazken, Bim sayesinde matkap sahibi olduk. Fiyat performans açısından daha iyisini bulamazsınız. SGS, zaten adını inşaat aletleri konusunda kanıtlamış bir marka. Sizde gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.