Tesla Model 3 Elektrikli Araba Nasıl? Alınır Mı ve Kullanıcı Deneyimi

Elektrikli araç denildiğinde akla gelen ilk markalardan Tesla, yeni nesil ürünlerini araba sevdalılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Ulaşımın çevreye duyarlı ve performanslı hale gelmesini sağlayan marka, yeni nesil araçlarında teknolojinin verdiği nimetleri de sürekli kullanıyor. Menzil sınırını rakipsiz hale getiren marka, modellerindeki elektrik tüketimini de en verimli şekilde tasarlıyor.

Son zamanların en sevilen elektrikli araçlarından Tesla Model 3, verimli elektrik tüketimi ve uzun menziliyle dikkatleri üzerine çekiyor. Araçta yer alan motor ve tork gücüyle birlikte konfor sistemlerinin de tümü kullanılmış durumdadır. Biz de sizler için ülkemizde çok merak edilen Tesla Model 3’ün tüm detaylarını inceledik.

İçindekiler

Tesla Model 3 Teknik Özellikleri

2024 model olmasıyla dikkatleri üzerinde çeken Tesla Model 3, D segmentinin rakipsiz modellerinden biri olarak görülüyor. Sedan gövde tipine sahip olan araç, motor türü bakımından da elektrikli olarak kullanıcılara sunuluyor. Standart menzil tipine sahip olan araçta toplam beygir gücü de 283 HP olarak göze çarpıyor. Bunun yanı sıra modelin azami hız sınırı 201 km/s olarak biliniyorken 0’da 100’e tam 6.1 saniyede çıkabiliyor. Elektrikli olduğundan lityum iyon piller ile çalışan araç, batarya kapasitesi bakımından 60 kW/saat ve batarya menzili açısından 513km’lik bir performans göstermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Volta VS2 Elektrikli Moped (Scooter) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Otomatik şanzıman türüne sahip olan model, arkadan çekişli bir özelliği sahiptir. Bagaj hacmi 682 LT olan modelin uzunluğu 4720mm, genişliği 2089mm, yüksekliği 1441mm ve ağırlığı da 1765kg olarak görülüyor. Bunlarla birlikte çarpışma testinden tam not alan model, ülkemiz sınırları için tam bir fiyat performans ürün olarak görülüyor.

tesla model 3 kullanıcı yorumu

Tesla Model 3 Kullanıcı Deneyimi

Yıllardır bir Tesla hayranı olarak ailem için Tesla model bir araç satın almak istiyordum. Acele etmedim ve Tesla Model 3 modelinin çıkmasını bekledim. Bu noktada aracın beni ilk şaşırtan kısımlarından biri, kısa süreli bir şarj kapasitesi ile uzun yollara gidebilmesi oldu. Ailemle birlikte sık sık memleketimizi ziyarete gittiğimiz için bu durum beni çok sevindirdi. Ayrıca bir ailenin aradığı konfor ve güvenlik özellikleri Tesla Model 3’de mevcuttur. Her noktada hava yastığı olan model, rahat bir sürüşün de kapılarını aralıyor. Ayrıca modeldeki teknolojik ve eğlenceli donanımlar da uzun yola çıktığımızda asla sıkılmamamızı sağlıyor. Performans ve konfor açısından üst düzey olan Tesla Model 3 aracını herkese tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir:  Volkswagen ID6 Alınır Mı? Özellikleri Yorumları

Tesla Model 3 Alınır Mı?

Ülkemize yeni giriş yapan Tesla Model 3, menzil uzunluğuyla rakiplerine fark atıyor. D segmentin kralı olarak nitelendirilen modelde 0’dan 100’e 6 saniye gibi bir sürede çıkılabiliyor ve bu durum, motor ve tork sisteminin sorunsuz çalıştığını bizlere gösteriyor. Bunun yanı sıra güvenlik paketleri ve konfor sistemleri de Tesla Model 3’te en üst teknoloji ile donatılmış. Bu yüzden Tesla Model 3 kesinlikle satın alınabilecek araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.