Toshiba 58QA4263DT 58 İnç Ultra HD Qled Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden bir tanesi olan Toshiba’nın 58QA4263DT model kodlu 58 inç Qled televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 58QA4263DT 58 İnç Ultra HD Qled Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Televizyon her evin mutlaka sahip olması gereken teknolojik cihazlar arasında yer alıyor. Bu konuda Toshiba yaklaşık 100 yıldır televizyonlarıyla dünya pazarında yer alıyor. Ülkemizde de uzun yıllardır satışta olan Toshiba, son yıllarda Türkiye pazarına daha ağırlık vermiş durumda. Her ekran boyutunda ve kalitede televizyon modeli bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de QLED teknolojisine sahip 58QA4263DT modelidir. Şuan için piyasada bulunan en iyi televizyonlar arasındadır.

Toshiba 58QA4263DT 58 İnç Ultra HD Qled Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 58 inç yani 139 cm boyunda LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K yayın izleyebilme imkanı sunar. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. 50/600 Hz ekran yenileme hızı ile çok akıcıdır. HDR yayınları görüntüleyebilme imkanı sunar. QLED olduğu için oldukça parlak ve net görüntülere sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Honor Watch 4 Nasıl? Özellikleri, Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: 20 W gücünde 2.0 hoparlör teknolojisi kullanılmıştır. Dolby ses teknolojisinin kullandığı bir televizyondur.

Bağlantı Özellikleri: Adından anlaşılacağı üzere bu televizyon internet ile çok uyumlu. Wi-fi teknolojisi ile kablosuz internet bağlantısı sağlanabiliyor. 2 adet USB ve 3 Adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Optik ses çıkışı bulunuyor. Ayrıca kulaklık giriş yeri vardır. Ek bir cihaza ihtiyaç duymadan abonelik gerektiren uygulamaları kullanma imkanı sağlıyor. 1 adet kablo anten ve 1 adet uydu anten giriş yeri bulunmaktadır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği bulunmuyor. Smart TV olduğu için Google play store ve web tarayıcı içeriyor. Bein Connect, Netflix, Prime video ve Youtube uygulamaları televizyonda yüklü olarak geliyor. İstenirse uygulama yükleyebilme imkanı sunuyor. 4 çekirdekli işlemci sayısına sahiptir. Android TV 11 işletim sistemi sürümü bulunmaktadır. 2 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır. Ayrıca Google Assistant, ekran yansıtma ve Bluetooth gibi diğer multimedya özellikleri vardır.

Toshiba 58QA4263DT 58 İnç Ultra HD Qled Android TV Kullanıcı Yorumu

Televizyonlar çok değişik fiyat aralıklarında olabiliyor. Genelde markası duyulmamış olanlar ucuz iken tanınan markalar çok pahalı. Ancak A101 markette satılan Toshiba televizyon oldukça uygun fiyatlı geldi bana. QLED olduğu için almakta fazla düşünmedim ve aldım. Eve getirdikten sonra duvara aparatlar ile montaj yaptım. Kısa bir kurulum beklemesinden sonra izlemeye başladım. Toshiba 58 İnç Qled televizyon çok hoşuma gitti. Ekranı daha açıldığı anda bir televizyon nasıl bu kadar canlı renklere sahip olabilir diye düşündüm. Sanki ekranda değil yanımda hareket ediyormuş gibi hissettim.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV Nasıl Televizyon, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Android TV olması zaten kullanımını çok kolaylaştırıyor. Smart TV özelliği çok başarılı buldum. Her şey düzgün ve kolay bir şekilde dizayn edilmiş. Netflix ve Youtube gibi uygulamalara sorunsuz bağlanıyor. Ayrıca izlerken asla takılma ve uygulamadan atma gibi şeyler olmuyor. Ses kalitesi çok güzel geldi. Ben ek ses sitemi alırım diye düşünüyordum ama gerek kalmadı. Büyük alanda bile sesi güzel ve kaliteli bir şekilde duyuluyor. Televizyonun kendi görüntüsü de oldukça şık. Kumandasının kullanımı çok kolay. Eski televizyonumda hangi düğme nerede diye ararken bunda öyle şey yaşamadım.

Toshiba 58QA4263DT 58 İnç Ultra HD Qled Android TV Alınır Mı?

Televizyon almadan önce iyi düşünmek gerekiyor. Bundan önce markasını vermek istemediğim ama ucuz ve markası duyulmamış bir tane almıştım ses kalitesi 90’lar televizyonundan bile kötü olduğu için iade ettim. Toshiba hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir televizyon. Bu para QLED televizyon bulmanız çok zor. A101’de çok ucuz fiyat ile satılıyor. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. İster oturma odasında ister salonda kullanmak için ideal boyutlara sahip.

“Toshiba 58QA4263DT 58 İnç Ultra HD Qled Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu” üzerine bir yorum

  1. bu televizyon 55 inç i 58 inç inden neden daha pahalı bütün özellikleri aynı yazıyor..lakin 55 inç daha küçük ve pahalı..sağlam bi bilgisi olan aydınlatabilirmi??

    Yanıtla

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.