Voyah Dream Nasıl? Teknik Özellikleri ve Yorumları

Türkiye’nin 35 yıldır aktif faaliyette olan firmalarından Marcar Otomotiv A.Ş markalarından Voyah, araba severler için en sofistike tasarımlara sahip güçlü araçlar üretmektedir. Fiyat performans araçları olarak gösterilen modeller, yedek parça ve servis imkanı anlamında da önemli bir avantaj sunuyor. Bu nedenle Türkiye’de en çok satan modeller arasında da gösteriliyor.

Voyah markasının en lüks modellerinden biri olarak gösterilen Voyah Dream, elektrikli araç piyasasındaki en özel arabalardan biri olarak biliniyor. Kasım 2023 tarihinde ön satışa çıkan ve 2024 yılında satılmaya başlanan Voyah bu modeli, 7 koltuğu ve lüks iç tasarımıyla en iyi konforu ve teknolojiyi sunuyor. İşte, merakla araştırılan Voyahın bu modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Voyah Dream Teknik Özellikleri

Son zamanların en sevilen elektrikli SUV modellerinden Voyah Dream, araba severlere 435 HP gücüne sahip motoruyla geliyor. Ayrıca bu güçlü motora özenle tasarlanan 620 Nm değerindeki tork sistemi de eşlik ediyor. Bu sayede model, 0’dan 100’e sadece 5,9 saniyede çıkabiliyor. Bunlarla birlikte performans kralı olarak gösterilen Voyah Dream modeli, toplamda 200km/h hızlara kadar da çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Dacia Spring Elektrikli Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Güçlü motor ve tork sisteminin yanı sıra yüksek akü kapasitesine de sahip olan Voyah Dream modeli, batarya kısmında yeni nesil teknolojilere sahiptir. Bu sayede model, sadece 36 dakika içerisinde yüzde 20 doluluk oranından yüzde 80 doluluk oranına çıkabilmektedir. Ayrıca Voyah Dream, tek bir şarj dolumuyla toplamda 480km’lik menzili kolayca gidebilmektedir. Tamamen elektrik sistemiyle müthiş bir performans sağlayan Voyah bu modeli, ebat konusunda da 5315mm’lik uzunluk, 1985mm’lik genişlik ve 1800mm’lik yükseklikle karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra modeldeki dingil mesafesinin de 3200mm olduğu bilinmektedir. Özel olarak tasarlanan Voyah bu modelini satın almak istediğinizde ise 4 farklı gövde rengi seçeneğiyle de karşılaşıyorsunuz.

Voyah Dream Kullanıcı Yorumları

Eşimin işe giderken servis sorunu yaşamaması için kendisine ilk defa araç almaya karar verdik. Kendisine ait ilk araç olacağından mutlaka piyasadaki en kaliteli arabalardan biri olması gerekiyor. Bu noktada yıllardır bildiğimiz Voyah markasının Voyah Dream modelini satın almaya karar verdik. Aracı ilk aldığımızda tasarım anlamında harika olduğunu ve ekstra özellikleriyle keyifli sürüşler sunabileceğini anlamıştık. Ayrıca motor sistemi ve batarya sisteminde de hiçbir sorun görmedik. Bunların yanı sıra menzil mesafesi de oldukça yüksek. Yakınlarımıza da kesinlikle Voyahın bu modelini satın almalarını tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Toyota Corolla Hybrid Yorumları

Voyah Dream Alınır Mı?

Voyah Dream modeli, maksimum 200km/h hızı ve 480 km’lik menzili ile rakipleri arasında resmen zirvede yer alıyor. Bu durumda motor, tork ve batarya sisteminin de harika olduğunu söylemek gerekiyor. Araçta yer alan kısa süreli şarj sistemi sayesinde uzun yollara en kısa şekilde çıkabilirsiniz. Bu nedenle Voyah bu modeli, elektrikli araçlar arasında kesinlikle alınabilecek cinstendir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.