Peugeot E-2008 Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Yıllardır benzinli ve dizel araç modelleriyle piyasaları kasıp kavuran Peugeot, şimdilerde elektrikli araç modelleriyle de zirveye oynuyor. Performans açısından en özel araçları geliştiren marka, batarya sistemleri için de oldukça önemli Ar-Ge çalışmaları sürdürüyor. Bu nedenle Peugeot, diğer modellerinde olduğu gibi elektrikli modelleriyle de Türkiye’deki araç severlerin beğenisini kazanmayı başarıyor.

Peugeot markasının en premium araç modellerinden Peugeot E-2008, şarj olma süresinden fren sistemlerine kadar her unsuruyla kullanıcıları memnun ediyor. Özellikle performansla birlikte güvenliği de hat safhada sunan model, ülkemizde en çok satılan modellerden biri olarak gösteriliyor. Ayrıca araç, her geçen gün yedek parça ve servis ağı bakımından gelişmeye de devam ediyor. İşte, merakla araştırılan Peugeot E-2008 modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

Peugeot E-2008 Teknik Özellikleri

Standart elektrikli araçlara göre daha önemli avantajlara sahip olduğu bilinen Peugeot E-2008, motor gücü açısından 100/136Kw olarak kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca bu güçlü motor, çalışma prensibini de 260Nm olan tork sisteminden alıyor. Güçlü motoruyla araba severleri memnun eden araç, maksimum olarak 150km/s hıza çıkabiliyorken 0’dan 100km hıza da tam 9,7 saniye içerisinde ulaşabiliyor.  Performans açısından istenileni veren Peugeot E-2008, lityum iyon bataryasıyla birlikte elektrikli araç teknolojisini de yansıtıyor. Araçta 50kWh kapasitesinde bir batarya yer alırken modelin nominal geriliminin de 400V olduğu ifade ediliyor. 100Kw olacak şekilde şarj olabilen Peugeot E-2008 modeli, %80 şarj dolumunu ise sadece 30 dakika içerisinde tamamlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Jeep Avenger Elektrikli Araba Nasıl? Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumları

Güvenlik anlamında elektronik denge programı, perde hava yastıkları ve yorgunluk tespit sistemi gibi özelliklere sahip olan araç, iç dizaynda da saten kapı kolları, kapaklı akıllı telefon bölesi, dokunmatik fonksiyona sahip tuşlar, alüminyum alaşım spor pedallar ve siyah iç tavan aydınlatması ile premium bir his yaratıyor. Ayrıca modelin boyutları da boş ağırlık 1.550, uzunluk 4.300mm, genişlik 1.987mm, yükseklik 1.530mm ve aks mesafesi 2.605mm olarak sıralanıyor.

Peugeot E-2008 Kullanıcı Yorumları

Benzinli Peugeot aracımı sattıktan sonra ben de teknolojiyi yakalayabilmek için bir elektrikli araç satın almak istiyordum. Tabi ki Peugeot markasından vazgeçmedim ve markanın son araç modeli olan Peugeot E-2008 satın aldım. Tasarımsal açıdan beni cezbeden model, aynı zamanda iç dizaynındaki ekstra özellikleriyle de premium bir hissiyat uyandırdı. Şimdi yaklaşık 1 yıldır Peugeot E-2008 modelini kullanıyorum ve performans konusunda hiçbir sorunla karşılaşmadım. Kısa süreli şarjlarla uzun mesafeler gidebiliyoruz. Siz de Peugeot E-2008 modelini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  BYD Atto 3 Elektrikli Araba Nasıl? Teknik Özellikleri

Peugeot E-2008 Alınır Mı?

Yeni nesil elektrikli araçlarda görülen hız limiti sorunu Peugeot E-2008 modelinde de yer alıyor. 150km/s çoğu kişi için oldukça düşük bir hız olsa da batarya kısmındaki yeni nesil teknolojiler, bu sorunu bir nebze olsun azaltıyor. Ayrıca modeldeki güvenlik ve iç dizayn özellikleri, rakiplerinde olmayan unsurları da barındırıyor. Bu nedenle Peugeot E-2008 modelini bütçeniz dahilinde satın alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.