HONGQI E-HS9 Nasıl? Alınır Mı? Yorumları ve Teknik Özellikleri

Lüks ve güçlü araçlar denildiğinde akla gelen ilk markalardan olan HONGQI E-HS9, şimdilerde Türkiye pazarında da boy göstermeye başladı. Dizel ve benzinli araçların krallığını yıkan marka, piyasaya yeni nesil elektrikli araçlar sürmeye başladı. Premium özelliklerle donatılan modeller, aynı zamanda performans konusunda da kullanıcılarına hiçbir sorun yaşatmıyor.

Milyonlarca kişinin araştırdığı HONGQI E-HS9 modeli, şimdilerde Türkiye’nin en lüks ve performanslı araçları arasında gösteriliyor. Tasarım anlamında rakipsiz olan araç, performans konusunda da kimseyi yanına yaklaştırmıyor. Bununla birlikte aracın ergonomik yapısı da herkesin keyifli sürüş deneyimleri yaşayabilmelerini sağlıyor. İşte, herkesin adeta büyülendiği HONGQI E-HS9 modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

HONGQI E-HS9 Teknik Özellikleri

Son zamanların en özel araçlarından biri olarak gösterilen HONGQI E-HS9, motor gücü anlamında 551HP ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Üstelik bu üst düzey motora performansı şaha kaldıran 750Nm değerindeki tork sistemi de eşlik etmektedir. Bu sayede HONGQI E-HS9 modeli, toplamda 180km/h hızlara kadar çıkabilmektedir. Ayrıca modelin 0’dan 100’e gelme süresi de sadece 4,9 saniye olarak gösterilmektedir. Çift motor sistemiyle tasarlanan araç, ayrıca dört çeker olarak satışa sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Regal Raptor K5 Pro Elektrikli Araba Nasıl? Yorumlar

Bunlarla birlikte harika bir batarya sistemini de bünyesinde barındıran HONGQI markasının bu modeli, toplamda 99kWh değerinde bir batarya ile çalışıyor. Bu batarya, tek bir şarjda aracın toplam 510km kadar menzil yapabilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte DC şarj hızı 108 kW lan model de DC şarj süresinin de sadece 48 dakika olduğu görülmektedir. Ayrıca çevre dostu olarak da bilinen model, ortalama olarak 100km’de toplam 19.4kWh enerji harcamaktadır. Bunlarla birlikte ürünün ebatlarına bakıldığında ağırlık olarak 2705kg, uzunluk olarak 5209mm, genişlik olarak 2010mm ve yükseklik olarak 1713mm olduğu görülmektedir.

HONGQI E-HS9 Kullanıcı Yorumları

İş ortağıma ticaretimiz gereği bir araç almak istiyordum. Kendisi çocukluk arkadaşım olduğu için en iyi modeli satın almaya karar vermiştim. Benim için en önemli nokta, tasarım kısmıydı. Yaptığım araştırmalardan sonra en iyi modelin HONGQI E-HS9 olduğunda karar kıldım. Aracı ortağıma hediye ettikten sonra birlikte test ettik. 0’dan 100’e çıkma performansı gerçekten bayide vadedildiği gibi çıktı. Ayrıca ikimizde modelin tasarım kısmına bayıldık. Harika bir premium görünüme sahip. Ayrıca kısa süre içerisinde şarj olan model, tek şarjda tam 500km civarı yol gidebiliyor. Ortağımdan arta kalan zamanda ben de hala aracı kısa süreli olarak kullanıyorum ve genel anlamda memnun olduğumu söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir:  Volta YIDE Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Volta SE-03 Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

HONGQI E-HS9 Alınır Mı?

Görüntü anlamında dünyanın en iyi modellerinden biri olan HONGQI E-HS9 modeli, motor performansında da rakiplerin arasında sıyrılmayı başarıyor. Her ne kadar hız limiti konusunda standartlarda kalıyor olsa da bu sorunu menzil kilometresinin yüksekliğiyle kapatıyor. Üstelik modelin batarya sistemi ve iç dizaynı da muazzam görünüyor. Bu nedenle HONGQInın bu modelinin alınabilecek araçlardan biri olduğunu söylemek gerekiyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.