Yudo 3 Elektrikli Araba Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Çinli otomobil üreticilerinden Yudo, global anlamda gösterdiği başarıyı şimdilerde Türkiye pazarına da indirgemeye başladı. Özellikle elektrikli otomobil sektöründe kartların yeniden dağıtılmasına sebep olan marka, pazar değerini hızla büyütüyor. SUV klasmanında rakipsiz firmalar arasında gösterilen Yudo 3, performans, güvenlik ve ergonomiyi bir arada sağlıyor. Üstelik markanın yeni nesil araçları, en uygun fiyatlarla kullanıcılara ulaşıyor.

Markanın premium özelliklerini sunan en iyi modellerinden Yudo 3, Türkiye elektrikli araç piyasasında dengeleri alt üst ediyor. SUV segmentinin en performanslı araçlarından olan Yudo 3 modeli, kompakt tasarımı ve ek özellikleriyle ilgiyi üzerine çekiyor. İşte, Çinli araba devinin en çok araştırılan modellerinden Yudo 3 hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Yudo 3 Teknik Özellikleri

Türkiye genelinde satış rekorları kıran Yudo 3 modeli, 95 beygir gücündeki elektrikli motoru ve 165 Nm değerindeki tork sistemi ile geliyor. Ayrıca bu motor, belirli bir menzilde en yüksek 130km/s hızlara kadar çıkabilmenize izin veriyor. Bu hız sınırı, birçok kişi için düşük gözükse de firmadan yapılan açıklamalarda hız sınırının güvenlik nedeniyle düşük tutulduğu ifade edildi. Bunlarla birlikte Yudo bu modelinde uzun yıllar sorun yaratmayacak bir 41,7 kWh LFP batarya sistemi de yer alıyor. Bu batarya sistemi, V2L teknolojisi ile geldiğinden 35 dakika içerisinde aracın %80 oranında şarj olmasını sağlıyor. Bu sayede Yudo bu modeli, hızlı şarj seçeneği ile rakiplerine fark atmayı başarıyor. Ayrıca Yudo bu modeli, standart menzil aralığı olan 415 kilometrelik yolu tek şarjda gidebiliyor. Tüm bunlarla birlikte adeta tasarım harikası olarak lanse edilen araç, içeriğinde yer alan ekstra özelliklerle de herkesi kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Elektrikli Chery OMODA 5 EV Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Yudo 3 Kullanıcı Deneyimi

Eşimin ilk aracını almak için araştırmalara koyulduk. Evimizde 1 araç daha olduğu için yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla elektrikli araç modellerine yöneldik. Araştırma sürecinin ardından Yudo bu modelini satın almaya karar verdik. Modelde yer alan hız sınırı benim için çok düşük olsa da eşim ehliyetini yeni aldığı için kendisine gayet uygun geldi. Ayrıca batarya sistemindeki hızlı şarj özelliğini de çok sevdik. Kısa süre içerisinde şarj edip istediğimiz her yere gidebiliyor. Fren sistemleriyle birlikte ergonomik yapısı da çok hoş. Ayrıca aracın içeriğindeki ekstra paketler de keyifli sürüş deneyimleri sağlıyor. Bu nedenle Yudo bu modelini yakımızdaki herkese tavsiye ediyoruz.

Yudo 3 Alınır Mı?

Kendi klasmanında en düşük maksimum hız değerine sahip olan Yudo 3 modeli, bu konuda kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Fakat batarya sistemi yeni nesil olan modelde rakipsiz bir hızlı şarj desteği yer alıyor. Ayrıca tasarımsal açıdan da beğenilen araçta premium hissettirecek tüm ekstra özellikler de yer alıyor. Bu nedenle hız sorununu problem etmeyen kişiler tarafından Yudo 3 modeli rahatlıkla satın alınabilir.

İlginizi Çekebilir:  RKS MX25 Plus Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.