RKS RSIII (RS3) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en çok elektrikli bisiklet satıcılarından bir tanesi olan RKS’nin RSIII Pro model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS RS3 Pro katlanabilir elektrikli bisiklet inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler çevreci ve ekonomik olmaları sebebiyle son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Eskiden insanlar bisiklet denildiği zaman pedal çevirerek ilerlenen klasik bisikletleri görürlerdi. Ancak gelişen teknoloji insanların işini o kadar kolaylaştırmaya başladı ki, bisikletlerde bile pedal çevirmek yerine sadece bir düğmeye basmak yeterli oluyor. RKS, uzun yıllardır ülkemizde en çok satılan elektrikli bisiklet üreticilerinden bir tanesidir. Alt, orta ve premium sınıf elektrikli bisikletlerde piyasada en çok ürünü bulunan markadır. RKS RS3 Pro model elektrikli bisiklet Bim markette neredeyse %50 uygun fiyata satılmaktadır.

RKS RSIII Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: RKS rsiii pro çalışması için gücünü yine RKS üretimi olan 250w gücünde 36V bir motoru bulunuyor. Yine 36V 7.5/10 Ah gücünde akü bulunuyor. Maksimum 25 km/s hıza çıkabilmektedir. Ayrıca 35-40 km menzili vardır. 0’dan %100 şarj seviyesine 5-6 saatte ulaşmaktadır. Alimünyum 20″ jantları vardır. KB-039 elektrikli çelik fren koluna sahiptir. Ön YX-DB06 disk ve arka YX-DB06 disk frenleri bulunuyor. CTS 20 marka ön ve arka lastikleri mevcuttur. Hız ve şarj süresini gösteren LCD ekranı bulunuyor. Oturma sesli jel olduğu için oldukça rahattır. Shimano pedal çemberine sahiptir. Ayrıca M50 match lenght zinciri var. Kilitlenebilir çatal ön süspansiyonu bulunuyor. Gösterge panelinden kontrollü 36V ön aydınlatma var. Arka aydınlatması ise pil ile çalışmaktadır. Microshift RD-M21 7SP marka ve model vites artırıcı var. RKS RSIII Pro 24 kg net ağırlığa sahiptir. Maksimum taşıma kapasitesi ise 124 kg’dır.

İlginizi Çekebilir:  Kron FD750 Nasıl? Kullanıcı Yorumları ve Teknik Özellikleri

RKS RSIII Pro Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

12 yaşında oğlum ve arada sırada bende kullanmak için bir elektrikli bisiklet arayışındaydım. Ancak fiyatları oldukça pahalı buluyordum. Bim markete aktüel ürün olarak geldiğini gördüğüm RKS RS3 Pro model elektrikli bisikleti aldım. Bu kadar uygun fiyat olması öncesinde içimde bir şüphe uyandırdı. Ancak aldım ve kurulumdan sonra kullanmaya başladım. Sürüşü gayet hoşuma gitti. 250 watt motoru çekmez diye tedirgindim ama kullandıktan sonra gayet memnum kaldım. Rampalarda falan güzel bir çekişi var. Teknik özelliklerinde her ne kadar 25 km menzili var diye yazıyor olsa da ben 18 km’yi geçemedim. Sanıyorum bunda sürekli yokuş inip çıkmanın büyük rolü var. Fren sistemi gayet güzel ve güven veriyor. Ayrıca ani frenleme sırasında kısa mesafede durduruyor. Tekerleri de çok kaliteli bir hamurdan yapılmış.

İlginizi Çekebilir:  Arora Belgrad Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

RKS RSIII Pro Elektrikli Bisiklet Alınır Mı? 

Teknoloji olarak çağın sistemine ayak uydurmuş bir elektrikli bisiklet. Ben aylardır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Ayrıca kısa mesafelerde artık araba çalıştırmıyorum. Hem çevre hem de ekonomi için çok avantajlı oluyor. Ayrıca Bim markete piyasa fiyatına göre çok uyguna geliyor. RKS’nin yedek parçaları Türkiye’de servis ağı yaygın olduğu için rahatlıkla bulunabiliyor. Tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.