BYD Atto 3 Elektrikli Araba Nasıl? Teknik Özellikleri

Çinli otomobil devi Byd, yeni elektrikli araç modelleriyle piyasayı alt üst etmeye devam ediyor. Küresel piyasalar için geliştirdiği modellerle satış rekorları kıran marka, şimdilerde elektrikli kompakt SUV araçlarıyla araba severlerin beğenisini topluyor. Performans anlamında istenileni veren Byd markası, ayrıca araçlarında güvenlik sistemlerini de maksimum düzeyde geliştiriyor.

Markanın en özel araçlarından olan Byd Atto 3, bugün itibarıyla Türkiye piyasasında da satışa çıktı. İlk günden milyonlarca araba severin ilgisini çeken model, yüksek menzili, performanslı motoru ve çevreci tutumu ile dikkatleri çekiyor. Ayrıca aracın tasarımsal özellikleri de kullanıcıları adeta mest ediyor. İşte, bugün itibarıyla Türkiye pazarında satışa sunulan Byd Atto 3 modeline dair merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Byd Atto 3 Teknik Özellikleri

Son günlerin en özel araçlarından biri olarak gösterilen Byd Atto 3 modeli, 204 HP değerindeki güçlü motoruyla Türkiye’deki araba severlerle buluşuyor. Ayrıca bu performans motoru, gücünü 310Nm değerindeki torktan alıyor. Bunların yanı sıra güçlü motor sistemi ile aracın 160km/h hızlara kadar çıkabildiği de biliniyor. Yapılan testlerde 0’dan 100km’ye çıkış süresi ise 7,3 saniye olarak ölçülmüş. Bunlarla birlikte tek motora sahip olan araç, önden çekişli olarak performans gösteriyor. Batarya kısmında da harika özelliklere sahip olan araçta 60.48kWh değerinde bir batarya yer alıyor. Menzil uzunluğunu 420 km’ye kadar çıkarabilen bataryada DC şarj hızı 88Kw, AC şarj hızı 11kW, DC şarj süresi 29 dakika iken AC şarj süresi ile 6 saat olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS RSIV (RS4) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bunların yanı sıra Byd Atto 3 modelindeki şehir içi elektrik tüketim miktar kWh/100km olarak hesaplanırken şehir dışındaki elektrik tüketimi de aynı seviyeler de kalıyor. Ayrıca mühendisler, aracın ortalama tüketim değerinin sadece 15.6 kWh/100km olduğunu ifade ediyorlar. Son olarak Byd Atto 3 modelinin ölçülerine bakacak olursak ağırlık 1690 kg, uzunluk 4455mm, genişlik 1875mm, yükseklik 1615mm ve bagaj hacmi de 440 litre olarak karşımıza çıkıyor.

Byd Atto 3 Kullanıcı Yorumu

Bir elektrikli araç aşığı olarak Byd Atto 3 modelinin satışa çıktığı ilk gün hemen bayiye giderek aracı deneyimledim. Açıkçası maksimum hız değerlerini çok daha yüksek beklesem de menzil uzunluğu ve motor gücüyle araç beni şaşırttı. Ayrıca batarya kısmında yapılan yenilikler de performansa doğrudan etki edecek gibi duruyor. Aracın tasarımsal özellikleri de çok hoş ve sürüş sırasında da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Yeni nesil ekstra özellikleri de araç içerisinde premium bir hissiyat yaşamanızı sağlıyor. Kesinlikle yakın zamanda Byd Atto 3 modelini satın almayı düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir:  Volta EV1 Elektrikli Araba Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Byd Atto 3 Alınır Mı?

Batarya performans ve menzil unsurlarıyla beğenileri üzerine toplayan Byd Atto 3 modeli, sadece maksimum hız konusuyla araba severleri hayal kırıklığına uğramış durumdadır. Fakat yeni nesil özellikleri uygun fiyatlara bulabildiğiniz Byd Atto 3 modelini teknik servisler çoğaldığı zaman gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.