Dacia Spring Elektrikli Nasıl? Kullanıcı Yorumları

Yıllardır otomobil modelleriyle herkesi şaşırtmayı başaran Dacia, şimdilerde elektrikli araç piyasasını da alt üst etmiş durumda. Birçok elektrikli araç modeliyle satış rekorlar kıran marka, performans ve güvenliği aynı anda sunuyor. Ayrıca marka, yeni nesil batarya sistemleri sayesinde hızlı şarj ve tek şarjda önemli menzil uzunluklarını da kolayca sunuyor.

Bu noktada çıktığı ilk günden beri sürekli araştırılan Dacia Spring, Dacia markasının göz bebeği modellerden biri olarak gösteriliyor. Milyonlarca kişinin satın almak istediği modelde ekstra özelliklerle birlikte güçlü bir motor sistemi de sunuluyor. Bu sayede herkes, en keyifli sürüş deneyimlerini yaşayabiliyor. İşte, yeni nesil Dacia bu modeli hakkında merak edilen tüm detaylar;

İçindekiler

Dacia Spring Teknik Özellikleri

Türkiye’de satışı sunulan en özel araç modellerinden olan Dacia Spring, araba severlere 48kW gücündeki bir motorla geliyor. Elektrikli bir motor tipine sahip olan araçta maksimum güç durumu da 48kW olarak görülüyor. Otomatik vites sistemi ile satışa sunulan araçta silindir hacmi de 0cm3 olarak ölçülüyor. Ayrıca Dacia mühendisleri tarafından yapılan çalışmalarda Dacia bu modeline emisyon kontrol metodu olarak da WLTP sistemi eklenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Tesla Cybertruck Nasıl? Alınır Mı Kullanıcı Yorumları

Bunlarla birlikte 26,8 kWh batarya sistemine de sahip olan Dacia Spring, 8 yıl, 120.000 km ve minimum %75 şarj kapasite garantisi ile satışa sunulmaktadır. Bu noktada elektrikli bir bataryaya sahip olan modelde CO2 emisyonu konusunda 0 GR oranı yakalanmış ve WLTP menzili de 220 de tutulmuştur. Tüm bu çevreci haline rağmen performans konusunda sorun yaşamayan Dacia Spring modeli, 0’dan 100’e 13,7 saniye içerisinde gelebilmektedir. Son olarak ergonomik bir yapıya sahip olan Dacia bu modelinin boş ağırlığı 975kg, yerden yüksekliği 151mm, uzunluğu 3734mm, genişliği 1579mm, yüksekliği de 1513mm olarak ölçülürken dingil mesafesi 2423mm, bagaj hacmi 290DM3 ve azami bagaj hacmi 620DM3’tür.

Dacia Spring Kullanıcı Yorumları

Son aylarda herkesten duyduğum Dacia Spring modeli, teknik özellikleriyle beni de kendisine çekmişti. Sonunda Dacia kalitesine güvendiğim için markanın elektrikli aracını satın aldım. Şu an uzun zamandır aracımdan memnun kaldığımı söyleyebilirim. Özellikle uzun yıllar sonra yakıt sorunundan kurtulduğum için çok memnunum. Ayrıca bataryasındaki garanti durumu da aracı güvenle satın almamı kolaylaştırdı. Bunların yanı sıra Dacia bu elektrikli modelindeki hızlı şarj sistemi de kısa süre içerisinde aracımı şarj edebilmemi ve önemli menzilleri kolayca gidebilmemi sağlıyor. Yakımındaki herkese Dacia Spring modelini tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Volta EV1 Elektrikli Araba Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

dacia spring kullanıcı yorumları

Dacia Spring Alınır Mı?

Performans konusunda uzun ömürlü bir kullanım sağlayan ve çeşitli garanti durumlarına da sahip olan Dacia Spring modeli, aynı başarıyı 0’dan 100’e hızlanma ve maksimum hız konusunda gösteremiyor. Fakat fiyat performans aracı olarak satışa sunulduğundan rakiplerinden geri kalan özelliklerini tasarım ve ek paket unsurlarıyla telafi edebiliyor. Bu nedenle Dacia Spring modelini teknik özelliklerini iyi araştırıp bütçeniz dahilinde satın alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.