Citroen e-C3 Nasıl Araba? Alınır Mı? Tüm Detaylar

Yıllardır araç ve araç teknolojisi severlerin vazgeçilmez markalarından olan Citroen, elektrikli araç piyasasına girdiğinden beri rakiplerini geride bırakmayı da başarıyor. Birçok elektrikli araç modeliyle piyasanın zirvesine tırmanan marka, performans ve güvenliği bir araya getiriyor. Ayrıca Citroen elektrikli araçlarının yakıt tasarrufuyla birlikte çevreye duyarlı oldukları da görülüyor.

Citroen markasının en özel araçlarından Citroen e-C3, markanın prestijini her konuda yaşatıyor. Modelde yer alan motor performansı ve batarya seviyesi, yolculukları sorunsuz hale getirecek seviyededir. Üstelik Citroen e-C3 modelindeki şarj sistemi de yeni nesil olduğundan aracın hızlıca şarj olmasını sağlar ve uzun menziller gidebilmesini de kolaylaştırır. İşte, herkesin araştırmalarına konu olan Citroen e-C3 araç modeli hakkında merak edilen tüm detaylar.

İçindekiler

Citroen e-C3 Teknik Özellikleri

Motor gücüyle herkesi büyülemeyi başaran Citroen e-C3, 3 silindiriyle birlikte toplam 1199cc’lik bir motor hacmini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca modelin yüksek performansa sahip motoruna güç veren tork sistemi de 118/2750 oranında dizayn edilmiş. Bununla birlikte start stop özelliğine sahip olan araç, manuel ve 5 ileri olarak kullanıcılarına ulaştırılıyor. Fren sisteminde ön frenlerde disk sistemi yer alan modelde arka frenlerde kampana frenler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Volta VB7 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Motor gücünün rakiplerine göre yüksek olduğu bilinen Citroen e-C3 modelinin maksimum hızının 169km/s olduğu da görülüyor. Toplamda 169km/s ile giden modelin 0’dan 100’e hızlanması da toplam 13.3 saniye içerisinde gerçekleşiyor. Ergonomik olarak da harika bir görüntü veren araç, boş ağırlıkta 1055kg, uzunluk olarak 3996mm, genişlik olarak 1749mm, yükseklik açısından 1490mm, bagaj hacmi olarak 300 VDA ve dingil mesafesi bakımından 2539mm oranlarında tasarlanmıştır. Tüm bu özellikleriyle birlikte modelin harika bir sürüş deneyimine de sahip olduğu biliniyor.

Citroen e-C3 Kullanıcı Yorumu

Benzinli Citroen aracımı yükselen yakıt fiyatları nedeniyle satmaya karar vermiştim. Kendime yeni bir elektrikli araç satın almak istiyordum. Yaptığım araştırmaların neticesinde yine Citroen markasından şaşmamam gerektiğin fark ettim. Teknik özelliklerini de araştırdıktan sonra Citroen e-C3 modelini satın almaya karar verdim. Çocuklu bir aile olduğumuz için aracın her yerinde airbag olması beni bir hayli memnun etti. Ayrıca fren sistemi de harikulade bir şekilde çalışıyor. Bunlarla birlikte azami hız sınırı da biraz düşük olmasına rağmen benim için yeterli. Üstelik aracın kısa sürede şarj oluyor ve uzun menzilleri kolayca kat edebiliyor. Bunlarla birlikte modelin ergonomik yapısı da harika olduğundan oldukça keyifli bir sürüş deneyimi de sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Kuba BM8 PRO Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Citroen e-C3 Alınır Mı?

Hız limiti konusunda kendisine eksi puan yazdıran Citroen e-C3 modeli, bu olumsuzluğu 0’dan 100’e kısa sürede çıkabilmesi ile kapatıyor. Ayrıca modelin ilk göze çarpan özellikleri arasında ergonomik yapısı ve şık tasarımı gösteriliyor. Şarj ve batarya boyutu da büyük olan model, tek şarjda uzun mesafeleri kolayca kat edebiliyor. Teknik özellikleri bakımından fiyat performans olan Citroen e-C3 modeli elektrikli araçlar arasında satın alınabilecek modellerden biri olarak görülüyor.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.