LG 50 İnç Uhd Smart TV 50UQ75006 Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Dünya’nın en büyük elektronik eşya üreticilerinden bir tanesi olan LG’nin 50UQ75006 kodlu 50 İnç Uhd Smart televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca LG 50″ Uhd Smart TV inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Dünya televizyon pazarında lider bir kaç üreticiden birisi olan LG oldukça kaliteli ve bol özellikli televizyonlar üretmektedir. LG, sadece kendi adına değil, bugün piyasada gördüğümüz pek çok markaya da parça tedariki yapmaktadır. Güney Koreli bir firma olan LG, özellikle televizyon konusunda kendini çok geliştirmiştir. Hemen her ekran boyutunda bir cihazı bulunmaktadır. 50″ büyüklüğünde Ultra HD smart tv modeli özellikleri ile göz doldurmaktadır.

LG 50 İnç Uhd Smart TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 50 inç büyüklüğünde yani 126 cm boyutunda LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlük standardı vardır. Ekran çözünürlüğü 3840×2160 pikseldir. Ekran yenileme hızılı 50-60 hz’dir. HDR yayın desteği vardır. 

İlginizi Çekebilir:  Keysmart KEY 430 BZNF Nofrost Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi bulunuyor. DLNA ve Ethernet / LAN kablo giriş yeri vardır. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. 

Ses Özellikleri: 20 W gücünde iki adet hoparlörü vardır. 

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği bulunmuyor. LG content store, LG ThinQ AI ve web tarayıcılı smart tv özellikleri vardır. Netflix, Prime Video ve youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Uygulama yükleyebilme özelliği bulunuyor. Ses tanıma ve yayın kaydetme olanakları vardır. WebOS 22 işletim sistemiyle birlite gelmektedir. 

Boyutları ve Ağırlığı: Ayaklı olarak 1130 mm genişliği, 719 mm yüksekliği ve 235 mm kalınlığı vardır. Ayaksız olarak 1130 mm genişliği, 663 mm yüksekliği3 86.3 mm kalınlığı vardır. Bu televizyonun ağırlığı 11.4 kg ağırlığı vardır. Kutu ağırlığı ise 14.2 kilogramdır. 

İlginizi Çekebilir:  SEG NF 463 No-Frost Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

LG 50 İnç Uhd Smart Televizyon Kullanıcı Yorumu 

Bu televizyonu yaklaşık olarak 3 aydır kullanıyorum. Aldığıma çok memnunum ve bundan sonra yine bir LG alırım. Oturma odası için 50 inç yeterli oluyor. Ekran canlılığı ve netliği çok güzel. Güzel bir görüntü kalitesi veriyor. Ses kalitesine hayran kalırsınız. Yüksek sesle bile izlerken en ufak bir cızırtı ve uğultu sesi gelmiyor. Kanal geçişleri çok hızlı ve kesinlikle siyah ekran ile karşılaşmıyorsunuz. Diğer taraftan asla titreme ve donma gibi şeyler olmuyor. Smart tv konusunda oldukça başarılı. Çok hızlı bir şekilde internete bağlanıp, uygulamalara hızlıca giriş yapabiliyorsunuz. Ben günümün bir çoğunu Netflix ve youtube izleyerek geçiriyorum bir kere bile uygulamadan atma ve donma gibi şeyle karşılaşmadım. Kumandası çok güzel bir şekilde dizayn edilmiş. Asla düğme karışıklığı yaşamıyorsunuz. 

LG 50 İnç Uhd Smart TV Alınır Mı?

Bu televizyon Bim, A101, Şok ve Migros gibi marketlere gayet uygun fiyatlarla geliyor. Eğer sizde indirim günlerini takip ederseniz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. LG’nin zaten ne kadar kaliteli olduğunu herkes bilir. Hem uzun ömürlüdür hem de kaliteli bir televizyondur. 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.