RKS Katlanabilir Smart Kick Scooter Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları – Bim

Son zamanlarda oldukça popüler taşıtlardan bir tanesi olan RKS’nin Smart Kick Scooter modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS katlanabilir smart kick scooter inceleme, teknik özellikleri ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Günümüzde artık neredeyse taşıtın elektrikli olanı vardır. Bunların en başında ise scooter araçlar geliyor. Scooter araçları son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunda kısa mesafelerde çok etkili bir ulaşım aracı olması büyük rol oynuyor. Çünkü bir insanın yürüyebildiği hemen her yolda gidebilmektir. Taşınabilir olması, diğer elektrikli araçlara nazaran evde şarj edilebilmesini mümkün kılıyor. Böylelikle herkes şarj etme sorunu duymadan bir elektronik scooter alabilir. RKS markası ise elektrikli scooter konusunda ileri bir markadır. Şimdi gelin RKS katlanabilir Smart Kick Scooter teknik özelliklerine bakalım.

RKS Katlanabilir Smart Kick Scooter Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 250 W gücünde motoru bulunuyor. Tam dolu batarya ve 70 kilogramlık bir insanla 22 km menzile sahip. Havalı tekerleri olması sürüş sırasında konfor sağlıyor. Lastik ebadı 8.5″ olarak ölçülmüştür. Katlanabilen bu scooter ön tarafta disk, arka tarafta kampana fren sistemine sahiptir. Frenleri hidrolik değil mekaniktir. 36 V batarya voltajı vardır. 7.8 Ah batarya akımına sahiptir. 12 derece yokuşlara tırmanma açısı vardır. Ön tarafında beyaz LED far, arkada ise kırmızı LED vardır. Ayrıca zil kornası vardır. RKS elektrikli scooter ağırlığı ise 11.8 kilogramdır. Siyah renkte üretilmiştir. IPX4 seviyesinde koruma sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Salcano Marina Bafang Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
Teknik Özellikleri
Motor Gücü 250 W
Batarya 36 V / 7.8 Ah
Menzil 22 km
Taşıma Kapasitesi 90 kg
Tekerlek Patlamayan
Lastik Ebatı 8.5″
Fren Sistemi Kampana
Ön Fren Disk
Arka Fren Kampana
Tırmanma Açısı 12 Derece
Ağırlığı 11.8 kg
Ön Far Beyaz LED
Arka Stop Farı Kırmızı LED
Korna Tipi Mekanik Zil
Gösterge Ekranı Yok
Bluetooth Bağlantısı Var
Sürüş Modu 2 Adet
Renk Siyah
Suya Dayanıklılık IPX4
Garanti Süresi 2 Yıl

RKS Katlanabilir Smart Kick Scooter Kullanıcı Yorumu

Evim ile işim arası git gel 10 km falandır. Yaz aylarında hava sıcak olduğu için trafiği çekmemek için kendime bir scooter arıyordum. RKS’nin kaliteli araçları olduğunu biliyordum. Bim markete indirimli geldiğini gördüğüm için RKS katlanabilir Smart Kick Scooter aldım. Ankara gibi yokuşu fazla bir şehir olmasına rağmen yokuşlarda falan güzel çekiyor. Ben 76 kiloyum ve çıkamadığım yokuş hemen hemen yok gibi. Tabi bazen çok dik yokuş olursa ortalarda tıkanıyor. Oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. Tekerleri yolu güzel kavrıyor. Ancak ıslak zeminlerde giderken dikkatli olmanız lazım. Ben bir kaç defa ön tarafını kaydırdım. Hepsi de yağmurlu havada oldu. Şarj olma süresi 0’dan %100 seviyesine 6 saat falan sürüyor. Tek şarj ile 15 kilometre gidiyorum. Frenleri fena değil ama mekanik olması sebebiyle frenleme mesafesini iyi ezberlemeniz lazım. LED ön farı geceleri gayet güzel aydınlatıyor.

İlginizi Çekebilir:  Chery Exeed Sterra ES Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

RKS Katlanabilir Smart Kick Scooter Alınır Mı?

Piyasanın durumu malum. Bu paralara artık neredeyse çocuk scooter’ı satarken siz elektrikli scooter alabiliyorsunuz. RKS, servis ağır ülkemizde çok yaygın olduğu için parça sorunu asla çekmezsiniz. Ayrıca sorunlu bir scooter değil. Kısa mesafelerde kullanmak için benim işimi fazlasıyla görüyor. Tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz diyorum.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.