Onvo OV65500 65 İnç Ultra HD Webos LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli televizyon üreticisi olan Onvo’nun OV65500 model ultra HD webos LED televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo OV65500 65 inç İnç Ultra HD Webos LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Piyasada çok fazla televizyon markası bulunmaktadır. Bunların bazıları yerli iken bazıları ise yabancı markalardır. Türkiye son yıllarda televizyon konusunda çok fazla yol kat etmiştir. Pek çok yerli marka çok fazla özelliği bünyesinde bulunmaktadır. Bunlardan en dikkat çekenlerinden bir tanesi de Onvo markasıdır. Son yıllardan adından çok fazla söz ettirmeye başlamıştır. Hemen her ekran boyutunda bir cihazı bulunan Onvo’nun 65 inç gibi devasa boyutlu televizyonu olan Onvo OV65500 modeli uygun fiyatı ve özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Onvo OV65500 65 İnç Televizyon Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: LED yani flat bir ekranı bulunuyor. Bu ekran 65 inç (164) cm büyüklüğündedir. Ultra HD 4k çözünürlük standardına sahiptir. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. HDR ve HDR10 yayın desteği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Russell Hobbs Satisfry Airfryer 26510-56 Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: 20W gücünde 2 hoparlörü vardır. Dolby Audio ses özelliğine sahiptir.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV olduğu için uygulama üzerinde yayınlar izleyebilirsiniz. LG ThinQ AI kullanıcı arayüzü ile birlikte gelmektedir. Netflix, Youtube ve Prime Video uygulamaları yüklü olarak geliyor. WebOs işletim sistemi ve 4 çekirdekli işlemcisi vardır. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır. Ayrıca Bluetooth desteği bulunuyor. Google Assistant gibi ek mutlmedya özellikleri de vardır.

Bağlantı Özellikleri: Dahaili wifi var ancak istenirse ethernet / LAN kablosu ile de internet bağlantısı yapılabilir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Optik ses çıkışı ve kulaklık giriş yeri vardır.

Onvo OV65500 65 İnç Televizyon Kullanıcı Yorumu

Evim için bir televizyon almak istiyordum. Salonum büyük olduğundan olabildiğince büyük ekranlı bir televizyon olmalıydı. Bu sebeple araştırma yaparken A101 markete çok uygun indirimli olarak geldiğini gördüğüm Onvo 65″ televizyonu aldım. Eve getirirken arabaya sığdıramadım bile. Kutusundan çıkarttıktan sonra kolay bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Televizyonun ekran görüntü kalitesi hoşuma gitti. Hatta Youtube’dan 8k bir video açtım çok güzel bir şekilde yayınladı. Bu televizyonda kullanılan panel LG üretimi olduğu için çok canlı ve net görüntülere sahip. Kanal geçişleri sırasında bekleme ve siyah ekran olmuyor.

İlginizi Çekebilir:  Kumtel (HAF-01) Airfryer 5.5 L Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

En sevmediğim tarafı ise ses kalitesi oldu. Hem yetersiz kalıyor hem de kaliteli bir ses vermiyor. Yani bu kadar büyük bir televizyon yapıp böyle hoparlör kullanılması beni şaşırttı. Bende ek bir ses sistemi olarak sorunu çözmüş oldum. İnternet bağlantısını hemen sağlıyor. Zaten akıllı kumanda olduğu için tek tuşla istediğiniz her uygulamaya girebiliyorsunuz. Netflix ve Youtube gibi web tabanlı uygulamalar sırasında asla donma, bekleme ve uygulamadan atma gibi şeylerle karşılaşmıyorsunuz.

Onvo OV65500 65 İnç Televizyon Alınır Mı?

Almadan önce ben pek çok kişi gibi Onvo markasına ön yargılıydım. Ancak verdiğim paraya göre en çok şeyi aldığımı düşünüyorum. Bir tek ses kalitesi konusunda sıkıntınız olur. Oldukça şık bir tasarıma sahip. Evime gelen misafirler televizyonu gördüğü zaman Onvo olduğuna inanamıyorlar bile. Sonuç olarak fiyat performans açısından çok güzel bir televizyon. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.