Onvo OVFRY07 8 L Airfryer Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektronik eşya üreticilerinden olan Onvo’nun 8 litre hacimli OVFRY07 model kodlu airfryerı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo ovfry08 8 L airfryer kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Eskiden kızartma yapmak için tavaya bir sürü yağ dökülür, kızdırılır ve ardından kızartma yapılırdı. Bu durum yağ tüketiminin artmasına neden olurdu. Fazla yağ hem ekonomik açısından hem de sağlık açısından tehlikelidir. İnsanlar kızartmada kullandığı yağı ziyan olmasın diye defalarca kullanırlardı. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte kızartmalar çok az yağ ile yapılabilir oldu. Bunu sağlayan cihaza ise airfryer adı verilmektedir.

Airfryer, sıcak hava sirkülasyonu ile normal kızartmalara göre yüzde 90 seviyesinde daha az yağ harcamaktadır. Ayrıca yaptığı kızartmaların hiç bir farkı yoktur. Piyasada çok farklı marka ve modellerde airfryer bulunmaktadır. Bunlardan bir çoğu yabancı marka iken bazıları yerli Türk üretimi airfryerlardır. Bu konuda Türkiye’nin son yıllarda adı çok fazla duyulan markası olan Onvo’nun devasa hacimli 8 litrelik airfryerı dikkat çekiyor.

Onvo OVFRY07 8 Litre Airfryer Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Sıcak hava sirkülasyonu teknolojisi ile pişirme yapmaktadır. 1800 W gücü ile pişmesi en zor yiyecekleri bile zorlanmadan pişirebilir. 8 litre iç hacmi geniş aileler için bile yeterlidir. 1 ile 60 dakika arasında zamanlama imkanı sağlar. Kızartma sepeti bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Yemek hazır olduğunda kendi kendini kapatmaktadır. Ayrıca aynı anda sesli uyarı vermektedir. Ön tarafında dijital gösterge ekranı bulunuyor. Ayrıca dokunmatik tuşları ve 8 pişirme programı vardır.

İlginizi Çekebilir:  Altus AL43 UHD 9823 4K Alınır Mı? Yorumları ve Teknik Özellikleri
Teknik Özellikleri
Güç 1800 Watt
Model Kodu OVFRY07
İç Hacmi 8 Litre
Sepet Malzemesi Paslanmaz Çelik
Zamanlama 1-60 dk
Otomatik Kapanma Var
Sesli İkaz Var
Dijital Gösterge Var LCD
Program Sayısı 8
Dokunmatik Düğme Var
Renk Siyah
Sıcaklık Aralığı 80-200 °C
Sepet Hacmi 5 L
Garanti Süresi 24 Ay
Onvo OVFRY07 8 Litre Airfryer
Onvo OVFRY07 8 Litre Airfryer

Onvo OVFRY07 8 Litre Airfryer Kullanıcı Yorumu

Benim altı kişilik bir aileyim. Kızartma türü yiyecekler çok fazla tüketiliyor. Ancak çocuklarımın kızartma yağı nedeniyle sağlıksız beslenmesini istemiyordum. Evime büyük kapasiteli bir airfryer almak istiyordum. A101 marketlerde satılan Onvo 8 litrelik airfryer aldım. Fiyatı gerçekten çok uygun geldi. Kızartma sonrası kocaman bir kayık tabağı dolduracak kadar patates çıkıyor. Kızarttığı patates tıpkı tavada bol yağda kızartmış gibi çıtır çıtır oluyor. Çocuklarım bu airfryer ile yaptığım patates kızartmasını çok severek yiyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Onvo Manuel 5.5 L Airfryer (OVFRY04-MNL) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Sadece patates değil, kızartılabilecek her şeyi yani köfte, biber, karides yani aklınıza ne gelirse kızartabiliyor. Denemek için kestane yaptım muhteşem pişirdi. Tavuk ve et yemeklerinde çok başarılı. Kanat ve pirzola çok iyi şekilde pişiyor ve kurutmuyor. Bir defa kek yapmayı denedim sonuç olarak altını üstünü eşit bir şekilde pişirdi. Ben bu ürün ile bir fırında yapabileceğim her şeyi rahatlıkla yapıyorum. Temizlemesi gayet basit. Zaten çıkabilen parçalarını bulaşık makinesinde yıkıyorum. İç bölmesini ise nemli bezle kolayca siliyorum.

Onvo OVFRY07 8 Litre Airfryer Alınır Mı?

Airfryer’ın sağlıklı olup olmadığı yönünde çok fazla söylenti var. Ancak mantık olarak düşündüğümüz zaman az yağ harcıyor. Bu da bende sağlıklı olduğu hissini uyandırdı. Çocuklarımın fazla yağa maruz kalmaması için bu cihazı aldım. Biz neredeyse her gün çalıştırıyoruz. Onvo airfryer ile pişen yemekleri ev halkının hepsi severek yiyor. Ayrıca ekonomik olarak çok fayda sağladı. Zaten A101 markete piyasa fiyatının neredeyse yarısına geliyor. Görüntüsü ve tasarımı çok şık ve teknolojik. Bence her evde mutlaka bulunması gereken cihazlardan bir tanesi.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.