Polosmart Mutfak Tartısı Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektronik cihazlar üreticisi Polosmart’ın hassas mutfak tartısı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Polosmart mutfak tartısı kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Mutfaklarda yemek hazırlarken herkes ölçüleri tam tutturamaz. Özellikle bir rahatsızlığı olanları tuz ve şeker gibi şeyleri gram olarak tüketmesi gerekiyor. Bunun için önceleri kaşık hesabı yapılırdı. Ancak bu göz kararı olduğu için sağlıklı bir ölçüm vermezdi. Bunun yerine gelişen teknoloji ile birlikte tartım işleri de kolaylaşmaya başladı. Hassas mutfak terazileri gram ölçümü konusunda çok yardımcı oluyor. Piyasada çok çeşitli hassas mutfak tartıları bulunmaktadır. Ancak fiyat olarak herkes her zaman alamaz. Bu açığı kapatan bir marka olan Polosmart, HP05 model kodlu hassas tartısı ile ön plana çıkıyor. Hatta Bim marketlerde bazen piyasa fiyatının bile yarı parasına satılıyor. Teknik özellikler bakımından oldukça güzel bir tartı diyebiliriz.

Polosmart Hassas Mutfak Tartısı Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Yüksek hassasiyet sensörü ile 5 gram ile 5 kilogram arası ölçüm yapabiliyor. Her 1 gramda geçiş yapmaktadır. Ons (OZ), gram (G) ve libre (Lb) cinsinden ölçüm parametrelerine sahiptir. 60 saniye boyunca çalışmazsa kendi kendine kapanmaktadır. Üzerinde ışıklı LCD dijital ekran bulunmaktadır. Cihazın ağırlığı 164 gramdır. Otomatik açma ve kapama özelliği bulunuyor. Yani üstüne baskı hissederse kendi kendine açılır. Eğer 5 kg üzerinde bir yük binerse aşırı yük uyarısı verir. 2 adet kalem pil ile çalışmakta olup, düşük pil uyarısı vardır.s

İlginizi Çekebilir:  Flavel FLV130 Dijital Baskül (Tartı) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Polosmart Hassas Mutfak Tartısı Teknik Özellikleri
Model Kodu HP05
Ölçüm Aralığı 5 gr – 5 kg
Ölçü Birimleri OZ/Lb/Gr
Ölçüm Hassasiyeti 1 Gram
Dijital Ekran Var LCD
Ağırlık Sensörü Var
Otomatik Kapanma Var
Aşırı Yük Uyarısı Var
Maksimum Ölçüm 5 kg
Minimum Ölçüm 5 gr
Pil Sayısı 2 Adet
Pil Tipi AAA pil
Düşük Pil İkazı Var

Polosmart Hassas Mutfak Tartısı Kullanıcı Yorumu

Eşimde kalp, tansiyon, şeker ve çölyak hastalığı var. Durum böyle olunca tuz ve şekeri olabildiğince ölçülü kullanmamız gerekiyor. Kaşıkla ölçtüğüm zaman sağlıklı olmuyordu ve olması gerekenden daha fazla tüketiyordu. Bu yüzden mutfak için hassas mutfak tartısı almam gerekiyordu. Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Polosmart’ın mutfak tartısını aldım. Artık her şeyin ölçüsünü tam olarak biliyorum. Çok hassas bir ölçüm yapıyor. Açılması için üstüne hafif bir dokunuş yapmanız yeterli oluyor. Pili 6 aydır kullanmama rağmen daha bitmedi. Eğer aşırı yüklenirse sizi uyarıyor. Ayrıca ben kek gibi diğer yiyecekleri yaparken de artık bu tartıyı kullanıyorum.

İlginizi Çekebilir:  Arzum AR5040 Violet Epilasyon Aleti Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Polosmart Mutfak Tartısı Alınır Mı? 

Bizim gibi yaşlı insanlarsanız ve her şeyi ölçülü tüketmeniz gerekiyorsa mutlaka evinizde bulundurmanız gereken bir cihaz. Fiyat olarak baktığınız zaman çok ucuz olduğunu göreceksiniz. Yani sizi öyle zorlamayacak fiyata sahip. Ben bim marketten aktüel ürün olarak almıştım. Size de kesinlikle tavsiye ederim. Bazen mutfak dışında başka şeylerin tartımı için yarıyor. Mesela torunum için mama hazırlanmasında kullanabiliyorum. Çok kullanışlı ve güzel bir cihaz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.