SEG SCM 7101 7 KG Çamaşır Makinesi Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin yerli beyaz eşya markası SEG’in SCM 7101/CM 710 model kodlu 7 kg çamaşır makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca EG SCM 7101/CM 710 7 kg çamaşır makinesi kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Çamaşır makinesi her evde bulunması gereken zorunlu beyaz eşyalardandır. Ayrıca uzun ömürlü ve sağlam olmaları tercih edilme sebepleri arasındadır. Piyasada onlarca marka ve modelde çamaşır makinesi bulunmaktadır. Bunların bazıları ismini çok duyurmuşken bazıları daha az duyulmuştur. Ayrıca bazı ana markalar yan marka üreterek hemen hemen aynı kalitede çok daha ucuza beyaz eşyalar üretmektedir. Bunlardan en bilineni ise SEG markasıdır. Vestel çatısı altında üretim yapan SEG, Vestel’in yan markası olup, çok kaliteli ve güzel cihazlar üretmektedir. SEG, Vestel’den aldığı tecrübe ile çamaşır makinesi konusunda uzmanlaşmıştır. SEG’in A101 gibi marketlerde satılan SCM 7101/CM 710 model kodlu çamaşır makinesi 4 kişilik bir ailenin kullanabileceği en iyi fiyat performans cihazıdır.

Markanın Diğer Çamaşır Makineleri
SEG CM 1012 10 KG Çamaşır Makinesi Nasıl ve Alınır Mı?
SEG CM 910S Silver Çamaşır Makinesi Nasıl ve Alınır Mı?
SEG CM 1212 12 KG Çamaşır Makinesi Nasıl ve Alınır Mı?

SEG SCM 7101 7 KG Çamaşır Makinesi Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Dijital gösterge ekranına sahiptir. A++ enerji seviyesi ile oldukça düşük elektrik tüketimi bulunuyor. Dakikada 1000 devir sıkma gücü ile çok etkili bir makinedir. 7 program sayısına sahiptir. Normal yıkama sırasında 58 desibel, sıkma sırasında ise 76 desibel ses çıkartmaktadır. 7 kg yıkama kapasitesine sahiptir. Beyaz renkte üretilmiştir. Çocuk kilidi bulunuyor. Zamanlayıcı, ön yıkama ve hızlı yıkama gibi programları vardır. Hızlı yıkama süresi 15 dakikadır.

İlginizi Çekebilir:  Nordmende NM32100 32 İnç HD Ready Televizyon Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

SEG SCM 7101 7 KG Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumu

15 yıldır kullandığım Vestel çamaşır makinem artık ömrünü tamamladı. O kadar hor kullanmama rağmen beni bir gün bile yarı yolda bırakmadı. Yine Vestel çamaşır makinesi almak istiyordum. Ancak param o kadar çıkmıyordu. Çünkü asgari ücretle geçinen bir aileyiz. Bende araştırma yaparken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm SEG 7 kg çamaşır makinesini gördüm. Aldıktan bir gün sonra evime gelip kurdular. İlk başlarda eski makinem kadar kaliteli olmaz diyordum ama daha iyi çıktı. SEG, gerçekten bu fiyata harika makine yapmış. 7 kilo kapasitesi 4 kişilik bir ailenin çamaşırları için gayet yeterli. Lastikli kıyafetleri yıkarken program sayesinde lastikleri sıcak sudan gevşemiyor. Deterjan haznesine koyduğum deterjanın tümünü çekiyor. Çok sessiz çalışan bir makine. Bazen acil geceleri çalıştırmak zorunda kalıyorum. Sıkma sırasında bile sesi banyodan içeriye gelmiyor. Sıkma yaparken titremesi hiç yok diyebilirim. Eskiden makinenin üstünde bulunan eşyalar sıkma yaparken yere düşerdi. Bunda asla böyle bir şey olmuyor. Dijital LED göstergesi olması yıkamanın süresini takip etmem açısından çok iyi oluyor. 1000 devir sıktıktan sonra çamaşırları kurumuş gibi hafif nemli şekilde veriyor. Ayrıca yıkama sonunda sesli olarak uyarı bile veriyor. Bir kaç defa battaniye ve yorgan gibi şeyleri yıkadım ve sorun çıkmadı. Gayet güzel de yıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Onvo OV55500 55" UHD Webos Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

SEG CM 7101 7 KG Çamaşır Makinesi Alınır Mı?

SEG markasına ön yargınız varsa kesinlikle bunu kafanızdan çıkartın. Ben bu makineyi 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Zaten bir arıza olursa Vestel garantisi altında. Ama bende hiç arıza falan vermedi. 7 kg olması az çamaşır alması anlamına gelmiyor. Ne kadar büyük alırsanız alın 4 kişilik bir aile maksimum 7 kilo çamaşır çıkartabiliyor. Her konuda işimi fazlasıyla görüyor. Fiyat performans ve sağlamlık açısından düşünürseniz bence piyasada alınabilecek en iyi çamaşır makineleri arasındadır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.