RKS Jeep RX5 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin en büyük elektrikli bisiklet üreticisi RKS’nin Jeep RX5 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Jeep RX5 kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisiklet pazarı günden günde büyüyor. Bu büyüme tüm dünyada hızla artıyor. Türkiye, elektrikli bisiklet pazarında dünyanın sayılı ülkelerinden bir tanesi. Bunda yerli üreticilerin kaliteli ve özellikli bisikletler üretmesi ilk sıralarda yer alıyor. Bu konuda Türkiye’nin en büyük elektrikli bisiklet üreticisi olan RKS, bazı markaların isim haklarını kullanarak üretim yapıyor. En dikkat çekenlerinden bir tanesi de Jeep RX5 modeli olarak satışa sunduğu bisiklettir.

RKS Jeep RX5 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özelikleri: 350W gücünde RKS üretimi muhteşem güçlü bir motoru bulunuyor. Bu motor 36V 10.4Ah batarya ile destekleniyor. Yasal sınırlar gereği saatte 25 km hızın üstüne çıkamıyor. Tek şarj ile 40-45 sürüş mesafesine sahiptir. Şarj süresi 5-6 saat kadar tamamlanmaktadır. 20″ alaşımlı jantları vardır. Shimano marka 7 viteslidir. Su geçirmez kablo tesisatı sayesinde zorlu koşullarda bile kullanılabilir. Ön ve arka tarafında LED aydınlatması vardır. Dijital LED gösterge ekranına sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Kron Fold 4.0 Nasıl? Kullanıcı Yorumları
Teknik Özellikleri
Motor Gücü 350 Watt (RKS)
Batarya 36V 10.4Ah
Şarj Süresi 5-6 saat
Çıkartılabilir Batarya Evet
Maksimum Hız 25 km/s
Menzil 40-45 km
Vites Shimano
Vites Sayısı 7
Jant Çapı 20″
Jant Malzemesi Alüminyum
Fren Ön/Arka disk
Fren Sistemi Mekanik
Süspansiyon Çatal amortisör
Gösterge LCD
Aydınlat Kontrolü Göstergeden
Aydınlatma Ön / Arka LED
Net Ağırlık 31 kg
Taşıma Kapasitesi 131 kg
Garanti Süresi 24 ay

 

RKS Jeep RX5 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

15 yaşındaki oğlum benden sürekli elektrikli bisiklet istiyordu. Almışken şöyle görüntüsü iyi olsun istiyordum. RKS’nin zaten iyi bir marka olduğunu biliyordum. Bu sebeple bende RKS üretimi olan Jeep RX5 model aldım. Oldukça kaliteli ve güzel bir görüntüsü var. Jeep logosu dikkat çekici olmuş. 350W motorunun performansı çok güzel. 85 kilo ben ve 30 kilo kızım arka selesine oturuyor motoru yokuşlarda yine çekiyor. Ankara’nın dimdik yokuşlarında bile tırmanıyor. Vites geçişleri shimano sayesinde çok hızlı ve seri gerçekleşiyor. Gösterge ekranından farları kontrol edebiliyorum. Ayrıca ekranda işimize yarayacak yer türlü işaret var. Frenleri mekanik olmasına rağmen çok güçlü. Ön aydınlatması gece sürüşlerinde uzun bir mesafeyi aydınlatıyor. Kadro yapısı çok sağlam malzemeden yapılmış. Boyası çizilmelere ve darbelere karşı oldukça dayanıklı. Bir kaç defa arazide kullandım tepelere keçi gibi tırmanıyor. Kızılcahamam ufak bir dağın üstüne kadar çıktım. Lastikleri arazi sürüşleri için çok uygun. Ayrıca eşimde arada sırada kullanıyor ve zorluk çekmiyor. Bu elektrikli bisiklet erkek ve kadınların sürmesi için çok ideal. Ön çatal süspansiyonu sayesinde çukurlardan geçerken fazla hissettirmiyor.

İlginizi Çekebilir:  RKS Kickscooter T8 Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

RKS Jeep RX5 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Dediğim gibi bu bisiklet bildiğiniz RKS üretimi. Zaten RKS, elektrikli bisiklet konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Jeep logosu ile birlikte harika bir görüntüsü var. Tasarım olarak sıra dışı bir yapısı var. Fiyatını duyanlar asla Jeep markasını bu fiyata alamazsın diyorlar. Benden görüp 2 kişi daha aldı. Sonuç olarak muhteşem bir elektrikli bisiklet. Almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.