RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen elektrikli bisiklet markalarından bir tanesi olan RKS’nin yeni modeli The One Nitro model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS The One Nitro elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Son zamanlarda ülkemizde elektrikli bisikletler oldukça popüler olmaya başladı. Bunda en büyük pay kısa mesafe ulaşımlarda iyi ulaşım aracı olmasıdır. Örneği eve yakın bir markete, bankaya veya başka yere gidecekseniz arabayı çalıştırmak, trafik çekmek ve park sorunu yaşamak oldukça sıkıcı oluyor. Bunun yerine elektrikli bisikletler çok daha fazla tercih edilir oldu. Yerli üretim onlarca elektrikli bisiklet markası vardır. Ancak Türkiye’nin en büyük iki üreticisinden bir tanesi RKS markasıdır. RKS’nin her türlü kullanım şartlarında tercih edilebilecek bir elektrikli bisiklet modeli bulunmaktadır. Bunlardan en yenisi ise RKS The One Nitro modelidir.  Özellik ve tasarım olarak çok güzel bir araçtır. Kalın tekerlekli olması yine alınması için en önemli unsurlardan bir tanesi.

RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: RKS’nin hemen her bisikletinde kullandığı kendi üretimi 36V 250W motoru bulunuyor. Batarya kapasitesi 36V ve 10Ah gücündedir. En yüksek hızı saatte 25 km olup, tek şarj ile 35-45 km yol yapabilmektedir. 20 inç tel jant kullanılmıştır. Çelik krank sayesinde oldukça dayanıklı bir bisiklettir. Elektrikli çelik fren kolu mevcuttur. Ayrıca ön ve arka tekerlerinde disk fren sistemi kullanılmıştır. LCD bir gösterge paneli ile kontrol edilebilmektedir. Jel selesi oturum için rahatlık sağlar. İskeleti çelikten yapıldığı için darbelere karşı çok sağlamdır. Shimano marka 6 viteslidir. Yine pedal çemberinde shimano markasına yer verilmiştir. Göstergeden kontrollü ön far ve arka aydınlatma LED lambaları vardır. Çatal süspansiyonu sayesinde engebeli yollarda rahat bir yolculuk sunar. Yük taşıma kapasitesi ise 127 kg olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Alfa Romeo R1 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Detaylı Teknik Özellikler
Motor Gücü RKS 250 W
Batarya Hupo 36V 10Ah
Şarj Süresi 4-5 saat
Menzil 35-45 km
Maksimum Hız 25 km/s
Jant Çapı 20″
Gidon H184 Alüminyum
Fren Kolu KB-039 Elektrikli Çelik
Fren Ön/Arka Disk
Vites Markası Shimano
Vites Sayısı 6
Gösterge Ekranı Var (LCD)
Zincir CD408 Match Length
Sele Jel
Pedal Çemberi Shimano
Net Ağırlığı 27 kg
Taşıma Kapasitesi 127 kg
Aydınlatma Ön/Arka LED
Garanti Süresi 24 ay

RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet
RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet

RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Yeni çıkan modellerden bir tane elektrikli bisiklet almak istiyordum. Amacım hem şehir içinde kullanmak hem de hafta sonları Abant gölü kenarında gezintiye çıkmaktı. Araştırma yaparken RKS’nin yeni modeli olan The One Nitro özellikle tasarımıyla dikkatimi çekti ve almaya karar verdim. Artık kısa mesafe tek başıma gidebileceğim yerlerde asla araba kullanmıyorum. Çünkü bu bisiklet işimi fazlasıyla görüyor. Arada sırada eşim kullanıyor. Yani kadınlar içinde çok ideal bir sürüş konforuna sahip. Abant gölü ve çevresinde kullandım.

İlginizi Çekebilir:  RKS RSIII (RS3) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dağ tepe demeden 2. viteste tırmandı. Tek şarj ile gölün etrafını dolaştık. Bazen kızımı arkaya bindiriyorum ve markete gidiyor. Ben 80 kilo, kızım 25 kilo yine de çekiyor. Bataryası çıkabildiği için evde şarj edip kullanıyorum. Frenleri oldukça güçlü ve kısa mesafede durduruyor. Fren kolları elinizi ağrıtmıyor. Aydınlatma sistemi gece sürüşlerinde oldukça etkili bir ışık çıkartıyor. Ön tarafında çatal amortisör kullanılması engebeli yollarda ve çukurlarda titreşimi çok azaltıyor.

RKS The One Nitro Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Eğer tasarım olarak farklı bir elektrikli bisiklet arıyorsanız RKS Tne One Nitro tam size göre diyebilirim. Çok iyi ve kaliteli bir bisiklet. Benim işimi fazlasıyla görüyor ve çok işe yarıyor. RKS’nin tüm Türkiye’de servisi yaygın olduğu için asla garanti konusunda şüpheniz olmasın. Zaten öyle kötü ve sürekli arıza çıkartan bir marka değil. Sonuç olarak fiyat performans açısından bakınca alınabilecek en iyi bisikletler arasında.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.