RKS ZF15 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ülkemizin lider elektrikli bisiklet üreticisi olan RKS’nin ZF15 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca RKS ZF15 elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler günden güne daha fazla popüler olmaya başladı. Bunun sebebi ekonomik, çevreci ve sağlıklı olmasıdır. Ayrıca elektrikli bisiklet fiyatları çok uygun olabiliyor. Özellikle yerli üretim elektrikli bisikletler üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Ülkemizde yollarda gördüğünüz bisikletlerin neredeyse tamamına yakını MJ grup markalarına aittir. RKS ve Kuba elektrikli bisikletler bu markanın en çok bilinenleridir. Hemen her yaş grubuna ait bir elektrikli bisiklet üretimi bulunuyor. RKS ZF15 elektrikli bisiklet uzun boylu kişiler için daha uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor

RKS ZF15 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 250 W gücünde bir elektrik motoruna sahiptir. 28″ inç alaşım jantları bulunuyor. Batarya kapasitesi ise 36V 10Ah gücündedir. Maksimum 25 km/s hıza çıkabiliyor. Menzili ise 45-60 km arasındadır. Ancak bu kullanım şekline göre değişebilir. Bisikletin boş net ağırlığı 24 kg olarak ölçülmüştür. LCD gösterge ekranında kalan şarj süresi, hız ve aydınlatma kontrolü yapılabiliyor. Shimano marka 7 vites sayısına sahiptir. Rahatlık ön planda olması için amortisörlü jel selesi var. Mavi ve siyah renkte satılmaktadır. Ön ve arka tarafında mekanik disk fren sistemine yer verilmiştir. Amortisör sistemi yoktur. Şarj süresi ise 6 saat kadar bir zaman almaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Green Life City Katlanabilir Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
RKS ZF15 Detaylı teknik Özellikler
Motor Gücü 250 Watt
Batarya  36V 10Ah
Vites Artırıcı Shimano
Vites Sayısı 7
Fren Sistemi Ön/Arka LED
Gösterge
Ekranı
LCD
Fren Teknolojisi Mekanik
Sürüş Menzili 35-45 km
Maksimum Hız 25 km/s
Şarj Süresi 6 Saat
Jant Çapı 28 inç
Cinsiyet Erkek
Renk Seçenekleri Mavi ve Siyah
Jant Malzemesi Alüminyum
Arka Sele Var
Ön/Arka Amortisör Yok
Net Ağırlığı 24 kg
Taşıma Kapasitesi 125 kg
Garanti Süresi 24 ay

RKS ZF15 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Ben 40 yaşımdayım ve bisiklet ile gezmek en büyük hobilerim arasında yer alıyor. Uzun yıllardır pedallı bisikletler kullandım. Ancak daha uzun yollara bisiklet ile gidebilmek için artık bir elektrikli bisiklet almak istiyordum. Bim markete uygun fiyatlı olarak geldiğini gördüğüm RKS ZF15 elektrikli bisiklet aldım. Erkekler için kullanımı ideal bir bisiklettir. Çünkü yüksek tekerlekleri ve orta demirinin yüksek olması kadınların kullanmasını zorlaştırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Alba Fold X Elektrikli Bisiklet Nasıl? Alınır Mı? Yorumları

Motor performansı gayet güzel. 250 w motorundan almadan önce biraz endişeliydim. Çünkü ben Ankara gibi sürekli yokuş çıkıp indiğiniz bir şehirde yaşıyorum. Çok dik yokuşlarda pedal desteği veriyorum. Ama meyilli yollarda 90 kilo olmama rağmen beni çekiyor. Sürüş mesafesi olarak en fazla 30 kilometreye ulaşabildim. Siz daha düz yollarda kullanırsanız menzil kesinlikle uzayacaktır.

Tekerleri çok sağlam ve kolay kolay patlamıyor. Mekanik frenlerinin gücünü sevdim. Güven veriyor ve kolay kolay arıza çıkartmıyor. Bisikleti bir kaç defa yere düşürdüm ve bir sorun olmadı. Aydınlatma sistemi yeterli seviyede. Gece sürüşlerinde yolu aydınlatması benim açımdan yeterli geliyor.

RKS ZF15 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Bim markete piyasanın neredeyse yarı fiyatına çok kaliteli elektrikli bisiklet modelleri geliyor. RKS ZF15‘te çok ucuz paraya satılıyordu. Aldım ve bisikletimden gayet memnunum. RKS’nin tüm Türkiye’de servisi yaygın olduğu için kurulum konusunda asla sorun yaşamazsınız. Ayrıca tamir ihtiyacınız olursa servisi hemen bulunuyor. Fiyat performans açısından bakıldığı zaman gayet alınabilir bir elektrikli bisiklet olarak karşımıza çıkıyor.

“RKS ZF15 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.