Salcano Marina Bafang Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Elektrikli bisikletler günden güne daha fazla görülmeye başladı. Bu konuda Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olan Salcano’nun marina bafang model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Salcano bafang elektrikli bisiklet teknik özellikleri, inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Günümüzde artık fosil yakıtlı yerine elektrik enerjisiyle çalışan araçlar daha popüler olmaya başlamıştır. Bunda en büyük etken çevreci olmalarının yanı sıra ekonomik olmalarıdır. Bisikletlerde artık elektrik motoru ile desteklenmektedir. Bu konuda Türkiye’de oldukça ileri bir konumdadır. Türkiye’nin lider bisiklet üreticilerinden olan Salcano, elektrikli bisiklet konusunda bir hayli yol kat etmiştir. Marina Bafang modeli, oldukça özellikli ve güzeldir. Şimdi gelin hep birlikte Salcano Marina Bafang teknik özelliklerine bakalım.

Salcano Marina Bafang Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Motor ve Batarya Özellikleri: 36 volt değerinde 250 w elektrikli motoru bulunmaktadır. Bu motor 25 km/s hıza kadar çıkabilmektedir. Bataryası Samsung üretimidir ve oldukça uzun ömürlüdür. Motoru ve bataryası bisikletin orta noktasında yer almaktadır. Şarj olma süresi 5 saattir ve 35 km menzili bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Yuki Yadea E-Wild Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Teknik Özellikleri

Vites ve Fren Sistemi: 8 vitesli Shimano SL-M315/RD-M310 Altus marka vites sistemi kullanılmıştır. Yine vites kolu shimano markadır. Tek tek artırmalı vitese sahiptir. Fren sisteminde ise Shimano MT200 hidrolik disk fren sistemine yer verilmiştir.

Boyutlar ve Ağırlık: Tekerleri 20 inç büyüklüğündedir. Kadrosunda alüminyum kullanılmış oup Salcano marina bafang ağırlığı 19.2 kilogramdır. Ayrıca katlanabilir olması bisikletin kolay taşınmasına yardımcı olmaktadır.

Diğer Özellikler: Direksiyonun üstünde hız, toplam kat edilen mesafe ve kalan şarj miktarını gösteren LCD ekran bulunmaktadır. Ayrıca bu ekranda ışıklandırma vardır. Ön ve arka tarafından led aydınlatma ışıkları vardır.

Teknik Özellikleri
Motor Gücü 249 Watt
Batarya 36V 10Ah
Tip İnce Tekerlekli
Kullanım Tipi Gezi Bisikleti
Gösterge Ekranı Var LED
Fren Sistemi Ön/Arka Disk
Fren Tipi Mekanik
Aydınlatma Ön/Arka LED
Vites Sayısı 8
Vites Markası Shimano
Suya Dayanıklı IPX3
Ağırlığı 24 kg
Taşıma Kapasitesi 124 kg
Menzil 30-35 km
Maksimum Hız 25 km/s
Amortisör Var
Arka Sele Var
Çıkartılabilir Batarya Evet
Garanti Süresi 2 Yıl
İlginizi Çekebilir:  Soultech BIKE-001 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Salcano Marina Bafang Katlanmış Hali

Salcano Marina Bafang Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Kendime uzun zamandır bir elektrikli bisiklet satın almak istiyordum. İnternet üzerinden bir Salcano Marina Bafang siparişi verdim ve kutu içerisinde kısa sürede evime geldi. Salcano’nun yetkili servisi bol olduğundan evime en yakın olanında kurulumunu yaptırdım. Evime çıkartıp şarj ediyorum ve dışarı çıkıyorum. Artık market falan her yere bu bisiklet ile gidiyorum. Ben 90 kilo olmama rağmen motor gücü bana yeterli geliyor. Bazen yokuş çıkarken pedal ile ben destek veriyorum ama yine de çok güçlü olduğunu söyleyebilirim. Fren sistemi çok güçlü. Bu kadar güven vereceğini hiç tahmin etmemiştim. Kısa mesafe içerisinde düz bir şekilde durabiliyor. Katlanabilir olması sebebiyle arabanın bagajına yüklüyorum ve bazen orman gezileri için götürüyorum. Kadrosunun üstünde bulunan boya kaliteli ve kolay kolay çizilmiştir. Lastikleri kalın olduğu için yola güzel tutunuyor.

Salcano Marina Bafang Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Salcano bu ülkenin kendi markalarından bir tanesidir. Ben aldığıma hiç pişman olmadım. 1 yıldır kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Zaten 2 yıl garantili olması ve Salcano’nun servis ağının geniş olması güven veriyor. Eğer sizde bir elektrikli bisiklet alacaksanız mutlaka listenizde üst sıralarda yer alması gereken bir bisiklettir.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.