Toshiba 55UL2163DT / 2 55″ Ultra HD Smart TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Japon televizyon üreticisi Toshiba’nın 55UL2163DT / 2 model kodlu televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 55UL2163DT/2 55 inç ultra HD Smart TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Piyasada çok farklı televizyon markaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları yerli bazıları ise ithal markalardır. Ancak dünya çapında bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar herkes tarafının kalitesiyle bilinen markalar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Japonya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Toshiba firmasıdır. Genelde bilgisayar ile tanınan Toshiba, televizyon konusunda da oldukça başarılıdır. Ülkemizde pek çok televizyon modeli satılmaktadır. Ayrıca Toshiba, A101, Şok ve Bim gibi indirim marketlerde çok daha uygun fiyatlara satılabiliyor. Toshiba 55UL2163DT/2 55 inç Ultra HD Smart TV modeli de A101’de satılan kaliteli ve bir o kadar uygun fiyatlı televizyondur.

Toshiba 55UL2163DT/2 55 inç Ultra HD Smart TV Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 55 inç yani 139 cm boyutunda LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4k standardında yayınlar sağlayabilmektedir. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunuyor. 50/60 Hz ekran yenileme hızı sayesinde gayet akıcı görüntüler sağlayabiliyor. HDR yayın desteği mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:  SEG NF 463 No-Frost Buzdolabı Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ses Özellikleri: 20 W gücünde 2 adet hoparlörü bulunuyor. Ses kalitesi olarak German ve Nicam Stereo özelliği vardır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV olduğu için internet üzerinden yayın izleyebilme imkanı sunar. Toshiba Smart Portal, Smart TV işletim sistemine sahiptir. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. 4 çekirdekli işlemcisi 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi bulunuyor. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Optik dijital ses çıkışı sağlamaktadır. Ayrıca kulaklık giriş yeri bulunuyor. 1 adet kablolu ve 1 adet analog anten giriş yeri bulunmaktadır.

Toshiba 55UL2163DT/2 55 İnç Ultra HD Smart TV Kullanıcı Yorumu

Eski televizyonum artık ömrünü tamamladığı için yenisini almam gerekiyordu. Hem uygun fiyatlı hem de çok kaliteli olmasını istiyordum. Araştırma yaparken A101 markete uygun fiyata geldiği için oturma odasına Toshiba 55UL2163DT / 2 televizyon aldım. Kutusundan çıkartıp çalıştırmaya başladığımda ekranının kalitesi ilk dikkatimi çeken şey oldu. O kadar canlı ve net bir görüntüye sahip ki sanki görüntüler yanımda canlı canlı oynuyormuş gibi hissettim. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme, takılma ve mavi ekran gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. İnternet üzerinden yayın izlerken asla donma gibi şeyler olmuyor. İnternet bağlantısını çok hızlı bir şekilde sağlıyor. Wi-fi bağlantısını kesintisiz bir şekilde sağlıyor. Kumandasında oldukça kullanışlı ve fonksiyonel. Düğmeler birbirine bitişik değil. Bu durum benim gibi kalın parmaklara olanlar için çok avantajlı oluyor. Ses kalitesi muhteşem yapılmıştır. Ek bir ses sistemine gerek duymadan sinema kalitesinde film izleyebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  A101 Piranha 9918 Akıllı Bileklik Nasıl, Alınır Mı? Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Toshiba 55UL2163DT/2 55 İnç Ultra HD Smart TV Alınır Mı?

Bu televizyon 2021 yılında piyasaya çıkmasına rağmen hala daha kalite ve özellik olarak piyasanın en iyileri arasındadır. Toshiba kalitesini zaten tüm dünya biliyor. Bende bu markanın adına güvenerek bu televizyonu aldım. Oturma odasında kocaman ekranıyla muhteşem televizyon izleme fırsatı sunuyor. Fiyat performans açısından alabileceğiniz en iyi 55 inç televizyonlar arasındadır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.