Volta VS1 Elektrikli Moped (Scooter) Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli motor, bisiklet, moped ve scooter üreticilerinden olan Volta’nın VS1 iki tekerlekli elektrikli moped modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VS1 elektrikli iki tekerlekli moped inceleme ve kullanıcı yorumları ile Volta VS1 iyi mi ve teknik özellikleri nelerdir sorularına yanıt arayacağız.

Uzun yıllardır içten yanmalı motora sahip mobilet, motosiklet ve moped gibi araçlar üreten Volta, artık elektrikli olarak bu araçların aynısını üretmeye başladı. Çünkü elektrikli araçlar, eski içten yanmalı motorların yerini hızla doldurmaya başladı. Bu konuda pazarda çok büyük pay sahibi olan Volta, yeni ürünlerini gün geçtikçe piyasaya duyuruyor. Volta’nın VS1 elektrikli moped, 2023 yılında piyasaya sürülmüştür. Özellikleri ve fiyatıyla çok dikkat çekmektedir.

Volta VS1 Elektrikli Moped Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: 1500 w motor gücü ile çıkamayacağı gidemeyeceği yol yoktur. Otomatik vitesi ile aktarmaları oldukça sessiz ve sarsıntısızdır. 60V 20 Ah gücünde bir bataryası bulunmaktadır. Şarj süresi 6-8 saat arasında sürmektedir. Tek şarj ile 50 km yol gidebilmektedir. En yüksek hızı ise 45 km/s olarak ölçülmüştür. Ön tarafında disk, arka tarafından kampana fren sistemine yer verilmiştir. ABS fren sistemi yoktur. Volta VS1’in boyutları 186 cm uzunluk, 68 cm genişlik ve 115 cm yüksekliğindedir. Bisikletin net ağırlığı 89 kilogram olup, 150 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Beyaz ve kırmızı renk seçenekleri vardır. Euro 5 uyumludur. Hız, toplam km, anlık yapılan yol ve kalan şarj süresini gösteren bir gösterge ekranı bulunmaktadır. Anahtar ile çalıştırıldığı için oldukça güvenlidir. Koltuk altında 7.5 litrelik bir bagajı bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Maxus e-Deliver 3 Elektrikli Van Nasıl? Alınır Mı, Kullanıcı Yorumları
DetaylıTeknik Özellikler
Motor Gücü 1500 Watt
Batarya Kapasitesi 60 V 20 Ah
Şarj Süresi 6-8 Saat
Batarya Tipi VRLA
Şanzıman Otomatik
Çekiş Arkadan
Maksimum Hızı 45 km/s
Menzili 50 km
Ön Fren Hidrolik Disk
Arka Fren Kampana
Gösterge Var
Ön Far LED (akü destekli)
Arka Lamba LED (akü destekli)
Net Ağırlık 89 kg
Taşıma Kapasitesi 150 kg
Tekerler Şişme
Anahtarla Çalıştırma Var
Euro Seviyesi Euro 5
Garanti Süresi 2 yıl

Volta VS1 Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Elektrikli bir scooter almak istiyordum. Aslında elektrikli bisiklet araştırıyordum. Ancak daha çok uzun mesafelerde kullanabilirim diye Volta VS1 elektrikli moped aldım. Yaklaşık 15 gündür falan kullanıyorum ve çok sevdim. Evim ile işim arası yaklaşık 10 km tutuyor. Artık trafik derdi falan olmadan Volta VS1 iki tekerlekli elektrikli moped ile Ankara caddelerinde her gün geziyorum. O kadar dik yokuşta denememe rağmen çıkamadığı olmadı. Hızlanması çok başarılı ve muhteşem bir tork gücüne sahip. Düz yolda gazı sonuna kadar verdiğimde acayip bir ivme alıyor. Keçiören’den Kızılay’a gidip geldim.

İlginizi Çekebilir:  Volta EV1 Elektrikli Araba Nasıl, Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Frenleri çok güçlü ve kısa mesafede durduruyor. Ayrıca ABS olmamasına rağmen kızaklamaya geçmemesi beni şaşırtmadı. Bir kere eşimi arkaya bindirip dolaştım ve gayet güzel performans sergiledi. Ben bu bisiklete hayran kaldım. Artık kısa mesafelerde gidip geleceğim her yere bununla gidip geliyorum. Anahtarla çalışıyor olması güvenlik açısından büyük avantaj sağlıyor. Ön farı gece sürüşlerinde yolu yeterli seviyede aydınlatıyor. Fabrika verilerinin tersine ben Ankara’da 40 km menzili geçemedim. Ancak daha düz bir şehirde yaşıyorsanız sizin daha uzun kullanabilirsiniz.

Volta VS1 Elektrikli Moped Alınır Mı?

Eğer bu tarz bir araç almak istiyorsanız Volta kalitesine kesinlikle güvenebilirsiniz. Zaten yedek parça ve garanti servisi olarak Türkiye’de en yaygın markalardan bir tanesi. Diğer taraftan bu araç teknoloji olarak çağın en yenileri arasında. Aldığım günden beri daha önce arabayla gittiğim her yere bulunla gidiyorum. Gerçekten çok güzel ve kaliteli bir araç. A101 markete indirimli ürün olarak geliyor. Eğer bunu takip ederseniz piyasasının çok daha altına satın alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.