Alba City 2 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

En kaliteli elektrikli bisiklet markalarından bir tanesi olan Alba’nın City 2 model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Alba City 2 elektrikli bisiklet inceleme, kullanıcı yorumu ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

2010 yılından sonra elektrikli araçlar çok daha popüler olmaya başladı. Bunun başında hiç şüphesiz elektrikli otomobiller geliyor. Bu konuda pazarda otomobiller için yedek parçalar üreten Alba markası 2010 yılında Bursa’da kurulmuştur. Daha sonra elektrikli araç pazarı büyüdükçe, bisikletler de elektrikli olmaya başladı. Bu konuda geri kalmak istemeyen Alba, E-bike adı altında elektrikli bisiklet üretimine başladı. Bugün onlarca modeli bulunan Alba’nın şehir içi kullanımlar için ürettiği Alba City 2 elektrikli bisiklet piyasada en iyiler arasında yer alıyor. Teknoloji ve dayanıklılık konusunda rakiplerinin her zaman bir adım önünde yer almaktadır.

Alba City 2 Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Alba City 2 elektrikli bisiklette Bafang fırçasız Hub motor bulunuyor. Bu motor 250 w güç ve 32 Nm tork çekiş gücü üretmektedir. Arka tekerden tahriklidir. Ayrıca motor bakımı gerektirmiyor. Batarya olarak 36V 9.6 Ah kapasitelidir. Ancak ek ücret karşılığında 36V 12.8 Ah batarya sahibi olabiliyorsunuz. Dijital LED gösterge ekranına sahiptir. Ayrıca enerjisini aküden alan ön ve arka LED farları bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Soultech BIKE-001 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Alba City 2‘nin diğer bir özelliği ise el gazına sahip olmasıdır. IP54 seviyesinde suya dayanıklıdır ve su geçirmez kablo tesisatına sahiptir. İskeleti alüminyum malzemeden imal edilmiştir. 8 vites sayısı piyasada nadir bulunmaktadır. Yine vites artırıcı sistemi olarak Shimano markasına yer verilmiştir. Ön ve arka frenleri disk mekaniktir. 28″ çift katlı alüminyum telli jantları bulunuyor. Bu bisiklet daha çok şehir içi gezileri için tasarlanmıştır. Bisikletin net ağırlığı 23 kg olarak ölçülmüştür. Ayrıca 125 kg taşıma kapasitesi vardır. Maksimum 24 km/s hız yapabilmektedir. Bu hızın üstüne çıkıldığı zaman otomatik olarak motor desteği kesilir. City 2 elektrikli bisiklet beyaz renkte üretilmiştir.

Alba City 2 Elektrikli Bisiklet (E-Bike) Gösterge Ekranı ve Çıkartılabilir Batarya
İlginizi Çekebilir:  Skyjet Nitro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Alba City 2 Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Eşim şehir içinde kullanmak için ne zamandır bir elektrikli bisiklet istiyordu. Kadınlar için ideal bir bisiklet ararken Alba City 2 elektrikli bisikleti gördüm ve internet üzerinden sipariş verdim. Kısa bir kurulum aşamasından sonra kullanmaya başladık. Bende arada sırada kullanıyorum. Tam şehir gezileri için üretilmiş bisiklet. Motor performansı gayet güzel ve yokuşlarda iyi ivmeleniyor. Tam gaz verdiğimiz zaman baya bir çekiş gücü veriyor. Frenlerini çok beğendim ve güven veriyor. Dijital gösterge panelinden ön ve arka farları ayarlayabiliyorum. Ön farı karanlıkta yolu mükemmel şekilde aydınlatıyor. Arka selesine kızım oturuyor ve geziyorum. Her şeyiyle mükemmel bir elektrikli bisiklet.  Dimdik yokuşu bile inerken ani fren yapmam gerekirse kısa mesafede durduruyor. Alba, adı çok duyulmayan bir marka olsa da rakiplerinden hiç bir eksik yanı yoktur.

Alba City 2 Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Eğer amacınız sağlam ve kaliteli bir şey olmaksa Alba City 2 elektrikli bisiklet en iyiler arasında Biz her hafta sonu gezilerde kullanıyoruz. Özellikle sahil şeridinde sürüş çok büyük zevk veriyor. Adını daha önce duymamış olabilirsiniz ama araştırdığınız zaman kaliteli olduğunu göreceksiniz. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.