Arora Belgrad Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Yerli motosiklet ve iki tekerli araçlar üreticisi Arora’nın elektrikli bisiklet konusunda en yeni modeli olan Belgrad elektrikli bisiklet nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Arora Belgrad elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Ünverdi şirketinin bir markası olan Arora, uzun yıllardır motosiklet ve mobilet üretimi yapmaktadır. Bu konuda 30 yılı aşkın tecrübesini, son zamanlarda oldukça popüler bir taşıt olan elektrikli bisikletlere aktarmıştır. Pek çok marka ve model ile neredeyse tüm kullanıcı gruplarına hitap etmektedir. Arora’nın en son piyasaya sürdüğü modeli olan Belgrad elektrikli bisiklet ise özellikleri, uygun fiyatı ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Dağ bisikleti klasmanında olan Arora Belgrad, gerçekten çok şık bir tasarıma sahip elektrikli bisiklet. Arora, Adana fabrikasında üretim yapmaktadır.

Arora Belgrad Elektrikli Bisiklet Nasıl ve İyi Mi?

Teknik Özellikleri: Bu bisiklette 250 W gününde Arora üretimi motor bulunmaktadır. Motoru 36V 10Ah bataryadan güç almaktadır. 7 vites sayısına sahip olup Shimano marka vites artırıcı kullanılmıştır. 6-8 saat arasında şarj süresine sahiptir. Tek şarj ile 40-50 km kadar yol yapabilmektedir. Bisikletin ağırlığı 28 kg olup, 128 kg taşıma kapasitesi bulunuyor. Mekanik ön ve arka disk fren sistemi kullanılmaktadır. Katlanabilir gidon demiri ve seleye sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Bisan E-Folding F2 Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri
Teknik Özellikleri
Motor Gücü 250 Watt
Batarya Kapasitesi 36V 10Ah
Motor Markası Arora
Şarj Süresi 6-8 Saat
Menzil 40-50 km
Çıkartılabilir Batarya Var
Katlanabilir Evet
Vites Artırıcı Shimano
Vites Sayısı 7
Jant Çapı 20″
Lastik Markası CST 20-4.00
Fren Sistemi Mekanik
Fren Ön/Arka Disk
Gösterge Ekranı Var (Dijital LCD)
Far Ön/Arka LED
Arka Sele Var
Kullanım Tipi Dağ Bisikleti
Suya Dayanıklılık Var
Garanti Süresi 2 yıl
Arora Belgrad Elektrikli Bisiklet
Arora Belgrad Elektrikli Bisiklet

Arora Belgrad Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Son bahar yaklaşıyor ve benim en çok sevdiğim mevsim son baharda ormanlık alanlarda bisiklet gezisi yapmak. Ancak yaşım gereği artık sürekli pedal çeviremiyorum. Bana kullanımı kolay bir bisiklet gerekiyordu. Elektrikli bisikletler dikkatimi çekiyordu. Bende geçen hafta Arora Belgrad model elektrikli bisiklet aldım. Gerçekten çok güzel ve kaliteli bir bisiklet. Akşam bataryasını eve çıkartıp şarj ediyorum. Arabanın arkasına aparatla bağlayıp Yedigöller’e gittim. Dağ tepe demeden her yere rahatlıkla çıktı. Yaklaşık 30 km kadar tek şarj ile kullandım. Kalın tekerli olması arazi sürüşlerinde tutunmasını kolaylaştırıyor. Diğer taraftan çok güçlü bir motoru var. Kızımı arka seleye oturtunca ikimizi birden 2 viteste yokuş yukarı çekiyor.  Süspansiyon sistemi olmaması biraz negatif olmuş. Gösterge ekranın toplam yapılan yol, anlık hız ve kalan şarj süresi gibi parametreleri gösteriyor. Gayet sağlam bir iskelet yapısına sahip.

İlginizi Çekebilir:  RKS RSIV (RS4) Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Arora Belgrad Alınır Mı?

Arora markasının yeri bende çok farklıdır. Çocukluğumda Arora marka bir motorum vardı. O kadar hor kullanmama rağmen bir kere bile arıza vermemişti. Elektrikli bisiklet konusunda da Arora’yı tercih etmemde sebep oldu. Şimdilik hiç bir sıkıntı olmadan kullanıyorum. Fiyatına göre gayet güzel bir F/P bisikleti diyebiliriz. Zaten Arora’nın Türkiye’nin hemen her yerinde servis ağı var. Bu sayede garanti konusunda asla sıkıntı çekmezsiniz. Zaten Arora Belgrad öyle çok sorunlu ve arıza çıkartan bir araç değil. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.