Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Japon televizyon üreticisi Toshiba’nın 55UA2263DT model 55 inç ultra HD Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 55UA2263DT 55 inç ultra HD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Televizyon denildiği zaman insanların aklına bir kaç marka gelir. Bunların en başında yer alanlarından bir tanesi de Toshiba markasıdır. Toshiba Japonya merkezli elektronik eşya üreticisidir. Bilgisayar ve televizyon konusunda çok gelişmiş markadır. Hemen her ekran boyutunda televizyon modeli bulunan Toshiba, teknoloji denildiği zaman ilk bilinen markalardandır. Hatta bir televizyonda özellik gördüğünüz zaman bunu ilk kullanan markalardan birisi Toshiba olmaktadır. Markanın 55UA2263DT model televizyonu da oldukça özellikli, sağlam ve uzun ömürlüdür. Hatta bu televizyon A101 gibi zincir marketlerde çok uygun fiyatlara satılabilmektedir.

Diğer 55 İnç Toshiba Televizyonlar
Toshiba 55QA4263DT Ultra HD 4K QLED Android TV
Toshiba 55UL2163DT / 2 55″ Ultra HD Smart TV

Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Nasıl ve İyi Mi?

Teknik özelliklerine baktığınız zaman ne kadar kaliteli bir televizyon olduğunu anlayacaksınız. Zaten herkesin sahip olmak isteyebileceği bir televizyondur.

Ekran Özellikleri: 139 santim 55″ inç büyüklüğünde LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlükte yayın gösterebilmektedir. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. 50/60 Hz ekran yenileme hızı ve SMR 1900 yenileme yazılımı bulunuyor. HDR, HDR10 ve dolby vision gibi HDR özellikleri mevcuttur. Direct LED aydınlatma ile en iyi kontrast oranı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  LG 55 inç 4k Smart Nanocell TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ses Özellikleri: 20 W gücünde hoparlör sistemi bulunuyor. German + Nican stereo ses kalitesi ile harika bir ses çıkışı sağlar. 55 inç ekrana sahip televizyonlar arasında en iyi ses sistemine sahip olanlardan bir tanesidir.

Bağlantı Özellikleri: Wifi 5 sürümü sayesinde modemden uzakta bile kesintisiz ve hızlı kablosuz internet erişimi sağlıyor. Ancak isterseniz ethernet / LAN kablo girişi ile kablolu internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. Optik ses çıkışı ve kulaklık giriş yeri vardır. Abonelik gerektiren uygulamalarda ek bir cihaza gerek duymadan Common Interface (CI+) özelliği ile bağlanabilirsiniz.

Multimedya Özellikleri: Bu kadar özelliğe sahip televizyonda 3D yayın desteği olmaması eksiklik olmuştur. Smart TV özelliği için Google Android TV 13 işletim sistemi sürümünü kullanıyor. Televizyonda Netflix, Youtube ve Prime video uygulamaları yüklü olarak geliyor. Eğer isterseniz uygulama yükleyebilme imkanı sunuyor. Ses tanıma özelliği sayesinde konuşarak komut verebilirsiniz. 4 çekirdekli işlemcisi, 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunuyor. Ayrıca bluetooth bağlantı imkanı sağlıyor. Google Asistant ile kullanırken hiç zorlanmıyorsunuz. Ekran yansıtma ve USB ile medya oynatma olanağı sağlıyor. Televizyonun ağırlığı ayaklı olarak 14 kilogramdır.

Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Kullanıcı Yorumu

Yeni ev aldım ve eski televizyonumda eskimişti. Bende yeni eve yeni televizyon diyerek iyi bir cihaz almak için araştırma yapıyordum. Toshiba’nın kalitesini bildiğim için bu markada yoğunlaştım. Araştırma yaparken A101 markete kampanyalı ürün olarak geldiğini gördüğüm 55UA2263DT model televizyonu aldım. Eve getirdim ve kutusundan çıkarttıktan sonra V tipi ayaklarını kolayca bağladım. Fişe takıp ilk çalıştırmadan sonra kısa bir kurulum aşaması geliyor. Gayet anlaşılır bir kurulum menüsü var. Zaten android olduğu için sizi her şeyde kendisi yönlendiriyor. İzlenebilir hale geldiğinde ilk açtığım kanalda, görüntüsü kalitesine bayıldım. Bir televizyon nasıl bu kadar net görüntülere sahip olabilir diye şaşkınlık yaşadım. Bu televizyonda artık nasıl bir hoparlör sistemi kullandılar bilmiyorum ama film izlerken sanki yanımda konuşuyorlarmış gibi hissediyorum. Görüntüsü de net olduğundan muhteşem bir seyir imkanı sağlıyor. Televizyonda film izlerken ayrı bir zevk alıyorum. Kumandasını o kadar iyi tasarlamışlar ki, düğme karışıklığı yaşamıyorsunuz. Zaten tek düğme ile hemen her şeye ulaşabiliyorsunuz Netflix ve Youtube gibi uygulamaları izlerken en ufak bir donma, takılma ve uygulamadan çıkma gibi şeyler olmuyor. İnternet bağlantısını çok hızlı bir şekilde sağlıyor. Bazen web tarayıcıdan film izleme sitelerine giriyorum. Tıpkı bir bilgisayar gibi kolayca giriyorsunuz. Kullanıcı arayüzü Android TV olduğundan en bilmeyen kişi bile bu televizyonu rahat kullanabilir. Salonum büyük olmasına rağmen sesini açtığımda sinema tadında ses kalitesi veriyor. Ben alırken ses sistemi alırım diye düşünüyordum ama hiç gerek kalmadı. Ekran büyüklüğü yeterli seviyede. Televizyon bir uçta dururken ben öbür uca duruyorum. Filmdeki alt yazıları falan okuyabiliyorum.

İlginizi Çekebilir:  Toshiba 50UA2363DT 50" Ultra HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Ultra HD Android TV Alınır Mı?

Paranıza göre televizyon muhakkak bulursunuz. Ancak bu ne kadar kaliteli olur bilemeyiz. Toshiba ise A101 markete piyasa fiyatının hemen hemen yarısına geldiği için markası bilinmedik televizyonlarla aynı paraya satılıyor. Eğer sizin de bir televizyon ihtiyacınız varsa kesinlikle kaçırmamalısınız. Toshiba’nın kalitesini daha ilk andan itibaren anlıyorsunuz. Bence şuan piyasada bu paraya alınabilecek en iyi televizyon diyebiliriz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.